BİTMEYEN ŞİDDET

Sağlıkta şiddet olaylarını sık görmeye başladığımız Gaziantep’te hafta sonu bir sağlık çalışanı hasta yakınları tarafından saldırıya uğradı.

BİTMEYEN ŞİDDET

Covid-19 tedavisi gören ve tüm müdahalelere rağmen hayata tutunamayan Halik K. isimli hastanın yakınları hastaneyi bastı. Olayda 4 polis yaralandı, 5 kişi ise gözaltına alındı.

HASTANEYE AKIN ETTİLER

Edinilen bilgiye göre olay, öğle saatlerinde Şehitkamil Devlet Hastanesi'nde yaşandı. İddiaya göre, hastanede korona virüs tedavisi gören Halik K. isimli hasta, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Hastanın hayatını kaybetmesi üzerine öfkesine hakim olamayan ve olayda hastanenin ihmalinin bulunduğunu iddia eden yakınları hastaneye akın etti.

4 POLİS YARALANDI, 5 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Hastaneye gelen hayatını kaybeden hastanın yakınları, sağlık çalışanlarına saldırmaya kalkarak acil servisin camlarını kırdı. Yaşanan olayın ardından ihbar üzerine bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Olay yerine gelen polis ekipleri, taşkınlık çıkaran gruba müdahale etti. Bu esnada 4 polis hafif şekilde yaralanırken 5 şüpheli gözaltına alındı. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

TABİPLER ODASI’NDAN KINAMA

Gaziantep-Kilis Tabipler Odası’ndan olaya ilişkin yapılan açıklamada, “Üzgünüz ve kırgınız! Şehitkamil Devlet Hastanesi yoğun bakımda yaşanan sağlık çalışanlarına yönelik üstelik kamu malının da ciddi zararı ile sonuçlanan saldırıyı kınıyor ve sağlık çalışanlarına geçmiş olsun diyoruz” ifadeleri yer aldı.

14 Eylül 2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz