BEKİR ÖZTEKİN'İN ADAYLIK MUAMMASI

Ak Parti’den istifa eden Bekir Öztekin, önceki gün İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile baş başa görüşmede bulunmuştu. Bazı yerel medyada Bekir Öztekin’in İyi Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu haberleri gerçeği yansıtmıyor.

BEKİR ÖZTEKİN'İN ADAYLIK MUAMMASI

BEKİR ÖZTEKİN’İN ADAYLIK MUAMMASI

 

Ak Parti’den istifa eden Bekir Öztekin, önceki gün İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile baş başa görüşmede bulunmuştu. Bazı yerel medyada Bekir Öztekin’in İyi Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu haberleri gerçeği yansıtmadığı öğrenildi. İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, kesin bir dille yalanlayarak, “ Bizde adayları Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener açıklar” dedi.

 

Eski Ak Parti Oğuzeli Belediye Başkanı Bekir Öztekin, 31 Mart yerel seçimleri için Ak Parti Şehitkamil Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunda bulunmuştu.

Bekir Öztekin, aday adaylığı başvurusu esnasında partisi hakkında ağır eleştiride bulununca, şimşekleri üzerine toplamıştı. Ağır eleştirilen alan ve Ak Parti’den ihracı gündemi gelen Bekir Öztekin, geçtiğimiz hafta hem aday adaylığını geri çeki hem de Ak Parti’den istifa etti.

AKŞENER İLE GÖRÜŞTÜ

Bekir Öztekin, Ak Parti’de istifa ettikten sonra İyi Parti ile flört etmeye başladı. Önceki gün İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüştü.

Sosyal medyaya düşen görüşme fotoğrafları büyük ilgi gördü. Akşener, topuklu ayakkabı giydiğinden dolayı Bekir Öztekin ile fotoğraf çektirirken ayakkabılarını çıkarmak zorunda kaldı.

Meral Akşener’in ayakkabılarını çıkarmasına rağmen Bekir Öztekin ile olan boy farkı yine gözlerden kaçmadı.

DOST BAŞA DÜŞMAN AYAĞA

Bekir Öztekin, Meral Akşener ile çektirdiği fotoğraf sonrası sosyal medyada yapılan eleştiriler için şunları söyledi: “ Meral Akşener, topuklu ayakkabı giydiği için ayakkabıları çıkardı. Dost başa düşman ayağa bakar”

Fotoğrafta Meral Akşener’in iki ayakkabısını çıkardığı sosyal medyada gözlerden kaçmadı. Buna rağmen boy farkı kapanması Meral Akşener’in gülümsemesine yansıdığı görüldü.

ÖZTEKİN BÜYÜKŞEHİR ADAYI MI?

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüşmesinden sonra Bekir Öztekin’in, Millet İttifakı’nın Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olarak haberleri çıktı.

Öztekin ise bir yerel medyaya, adaymış gibi açıklamada bulunarak, “Kaybetmemiz sürpriz olur. Halk artık değişim istiyor. Kentin yaşamsal sorularına akılcı çözümler üretmek için kollarımız sıvadık “ açıklaması yaptı.

ÜMİT ÖZDAĞ YALANLADI

İyi Parti Büyükşehir Belediye Başkan Aday Bekir Öztekin iddiaları üzerine Haber Gazetesi, İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ’a ulaştı.

Özdağ, adaylık iddialarını yalanlayarak, “ Yok öyle bir şey. Bizde adayları Genel Başkanımız Meral Akşener açıklar. Şahısların açıklama yaptığı görülmemiştir” dedi.

CHP’YE VERİLMESİ SÖZ KONUSU DEĞİL

Ümit Özdağ, İyi Parti aday bulamadığı için Gaziantep’i millet ittifakının diğer ortağı CHP’ ye devredeceği iddialarını kesin bir dille yalanladı.

Özdağ, “ Aday çıkaramamak gibi bir durum asla söz konusu değil. Birkaç isim üzerinde titiz bir çalışma yürüyoruz. En iyi ve en güçlü bir ismi aday göstereceğiz. CHP’de bizim çıkardığımız adaya destek verecek” dedi.

 

 

10 Ocak 2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz