BAYRAMA HAZIRIZ

Gaziantep’te kısa bir süre kala Kurban Bayramı hazırlıkları tamamlandı.

BAYRAMA HAZIRIZ

 Büyükşehir, Şahinbey ve Şehitkamil Belediyesi kurban kesim noktalarını belirledi, uygun hale getirdi. Büyükşehir Belediyesince de aralarında veterinerlerin de bulunduğu 20 kişiden oluşturulan "kurban yakalama timi" oluşturuldu.

Kurban Bayramı’na rtık saılı günler kala Gaziantep’te tüm hazırlıklar büyük ölçüde tamamlandı. Vatandaşların huzurlu bir bayram geçirmelerini isteyen Büyükşehir, Şahinbey ve Şehitkamil Belediyesi kurban kesim noktalarını belirledi. Kesimhanelerde gerekli temizlik işlemleri yapıldı.

KURBAN YAKALAMA TİMİ HAZIR

Büyükşehir Belediyesince oluşturulan ‘kurban yakalama timi’ oluşturuldu. Yaklaşan bayram öncesi eğitimlerini sürdüren drone destekli özel tim, Hayvanat Bahçesi’ndeki tatbikatta, kement ve uyuşturucu iğne atan tüfekler kullanarak, kaçan büyükbaş hayvanlar yakaladı. Doğal Hayatı Koruma  ve Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Celal Özsöyler, “Büyükşehir Belediyesi olarak her yıl olduğu gibi bu yılda yaklaşan Kurban Bayramı’ndan dolayı kurban yakalama timi kurmuş bulunmaktayız. Yakalama timi, 15’i yakalamak üzere, 5’i de teknik ekip olarak görevlendirilmiş toplam 20 kişiden oluşacak. Bayram boyunca toplam 5 araçla hizmet vereceğiz. Vatandaşların, bayram boyunca kaçan danalarını, Büyükşehir Belediyesi 153 ihbar hattına bildirimleri yeterli olacaktır. Bunun üzerine de hayvanat bahçemizden timlerimiz harekete geçerek anestezi tüfekleriyle veya yakalama kementleriyle hayvanı yakalayarak vatandaşa teslim edecek” dedi. Özsöyler, kurbanlarını kesen vatandaşların, etlerin yenilip yenilmemesi konusunda şüphelendiklerinde Hayvanat Bahçesi’ne gelerek etlerini muayene ettirebileceklerini söyledi. 

Yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla Şahinbey Belediyesi tüm hazırlıklarını tamamlayarak, ilçe genelinde 6 noktada kurbanlık hayvan satış yeri, 15 noktada ise kurban kesim noktası belirledi. Satıcı ve alıcıların temiz bir ortamda kurbanlık alışverişini yapması için kurbanlık hayvan satış noktalarını temizleyen ekipler, satış süreci boyunca da denetim yaparak alanların temiz kalmasını sağlayacak.

ŞAHİNBEY’DE KURBAN SATIŞ YERLERİ

Bu yıl ki kurban satış noktaları, Bozoklar Mahallesi, Mehmet Küçükparmak İlköğretim Okulu arkası, 1 Nolu Sanayi Caddesi No 115 karşısı boş alan, Kahvelipınar Mahallesi Özdemirbey Caddesi ile Onur Mahallesi 43 nolu cadde arasında kalan 77 nolu cadde üzerindeki boş alanlar, Kolejtepe Mahallesi İnönü Caddesi Keleşhoca Mağarası içi (KİLİS GARAJI), İstiklal Mahallesi 140 nolu cadde ile 150 nolu caddenin kesiştiği yerde bulunan boş alan, Yeditepe Mahallesi Deniz Semt Pazarı yanındaki boş alan, Karataş Mahallesi 418 nolu cadde Alpet Petrol karşısı boş alan olarak açıklandı.

KURBAN KESİM YERLERİ

Bu yıl 15 noktada yapılacak olan kesim yerleri ise Karataş Semt Pazarı, Kocatepe Ortaokulu, 23 Nisan Ortaokulu, 23 Nisan Semt Pazarı, Şehit Fuat Oğuzcan İlkokulu, Dr. Sadık Ahmet İlkokulu, Büyükşehir Belediye Kreşi, Sena Büyükkonuk Ortaokulu, Deniz Semt Pazarı, Dayı Ahmet Ağa İlkokulu, Bahattin Kayalı İlkokulu, Kılınçoğlu Semt Pazarı, Akkent Semt Pazarı, Mavikent Semt Pazarı, Güneş Semt Pazarı  olarak açıklandı. Başkan Mehmet Tahmazoğlu, ayrıca Kurban Bayramı öncesi ve bayram günü Zabıta ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin mesai saati gözetmeksizin işlerinin başında olacağını da sözlerine ekledi.

Vatandaşın dini ibadetinin gereğini rahatlıkla yerine getirmesi adına önceden çalışma yapan Şehitkamil Belediyesi de u yılki kurban kesim ve satış yerlerini belirledi. İlçe genelinde kurban satış yerleri; Umut Mahallesi semt pazarı yanı, Şirinevler Mahallesi eski Et Balık Kurumu yanı, Aydınlar Mahallesi Lara Düğün Salonu yanı, Sinan Organize Besi Bölgesi olarak belirlendi. İlçe genelinde kurban kesim yerleri; Emek Semt Pazarı, Umut Semt Pazarı, Basra Semt Pazarı, Beykent Semt Pazarı, Fıstıklık Semt Pazarı, Gazikent Semt Pazarı, Özgürlük Semt Pazarı, İncilikaya Semt Pazarı, Merveşehir Semt Pazarı, Güvenevler Semt Pazarı, Seyrantepe Semt Pazarı, Değirmiçem Semt Pazarı olarak belirlendi.

HİZMET KALİTESİNİ DAHA YUKARIYA ÇIKARMAYA GAYRET GÖSTERİYORUZ

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, hijyen şartlarına uygun satış ve kesim alanlarıyla en kaliteli hizmeti sunmayı hedeflediklerini kaydetti. Başkan Fadıloğlu, “Her sene olduğu gibi bu sene de Kurban Bayramı münasebetiyle kurban kesimleri için her türlü hazırlığımızı yaptık. Vatandaşlarımız, Şehitkamil Belediyesi olarak belirlediğimiz; Umut Mahallesi semt pazarı yanı, Şirinevler Mahallesi eski Et Balık Kurumu yanı, Aydınlar Mahallesi, Sinan Organize Besi Bölgesi’nden kurbanlıklarını alabilecekler. Vatandaşlarımız, kendilerine yakın olan; Emek Semt Pazarı, Umut Semt Pazarı, Basra Semt Pazarı, Beykent Semt Pazarı, Fıstıklık Semt Pazarı, Gazikent Semt Pazarı, Özgürlük Semt Pazarı, İncilikaya Semt Pazarı, Merveşehir Semt Pazarı, Güvenevler Semt Pazarı, Seyrantepe Semt Pazarı, Değirmiçem Semt Pazarı kurban kesim yerlerini kullanarak kurbanlarını hijyenik bir ortamda kestirebilecek. Kurban kesim yerlerinde vatandaşlarımıza; atıklarını atabilecekleri, oturup dinlenebilecekleri, çaylarını içebilecekleri, kahvaltı yapabilecekleri mekanları sunacağız. Her sene hizmet kalitesini daha yukarıya çıkarmaya gayret gösteriyoruz. Daha nitelikli hizmet verebilmek adına bu sene pazar yerlerinin tamamında serbest kesime müsaade edeceğiz. Şimdiden tüm hemşehrilerimizin mübarek Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum. Bayramın, tüm İslam alemine hayır, sağlık, huzur ve bereket getirmesini diliyorum.”

7 Ağustos 2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz