BAŞKANLARA TAM NOT

AK Parti Gaziantep Milletvekilleri, Büyükşehir, Şahinbey ve Şehitkamil Belediyesi tarafından yürütülen hizmetleri yerinde inceledi ve başkanlardan bilgi aldı.

BAŞKANLARA TAM NOT

Milletvekilleri, gezi sonrasında hizmetlere ilişkin değerlendirmede bulundu. Çalışmaların devam ettiği projeler hakkında bilgi veren başkanlar, vekillerden tam not aldı.

İLK DURAK ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, AK Parti Gaziantep Milletvekillerine yönelik düzenlenen gezi programında ilçe genelinde yürütülen hizmetleri anlattı. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu; AK Parti Milletvekilleri Ahmet Uzer, Mehmet Erdoğan, Nejat Koçer, Ali Şahin, Derya Bakbak, Müslüm Yüksel, Sait Kirazoğlu, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile AK Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci’nin katıldığı program kapsamında ilçenin farklı noktalarında yürütülen çalışmaları inceledi. Gezi programı, yapımı tamamlanma aşamasında olan Şehitkamil Sanat Merkezi’nin gezilmesiyle başladı. Daha sonra yapımı tamamlanan 8 Şubat Semt Parkı, Güvenevler ile Seyrantepe Mahallesinde yapımı devam eden parklar incelendi. Sonrasında ise Fıstıklık Mahallesindeki ticaret merkezi ve park, Karacaahmet, Göktürk Mahallesi ve KÜSGET bölgesi yol açma çalışmaları, Beykent bölgesinde yürütülen ve yapımı devam eden yol açma, park, futbol sahası ve yapımı tamamlanan karakol, yapımı tamamlanan yeni Park ve Bahçeler Müdürlüğü hizmet binası, yapımı tamamlanan yeni Sosyal İşler Müdürlüğü hizmet binası, yapımı devam eden Şehitkamil Nikah Salonu, MÖP Tesisi ile E-MÖP Tesisi gezildi.

GERÇEKTEN BAŞKANIMIZ, ŞEHİTKAMİL BÖLGESİNE ÖNEMLİ HİZMETLER SUNMUŞ

Hizmetlerdeki tasarım ve estetik konusuna değinen AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, şu açıklamada bulundu: “Gaziantep yaklaşık 2 milyon nüfusun üzerinde artan bir nüfusla devam ediyor. Gaziantep, hızlı büyüyen ve gelişen bir şehir. En kalabalık ve en büyük ilçelerimizden bir tanesi Şehitkamil ilçemiz. Tabi bu anlamda belediye olarak yapılan hizmetlerin aynı oranda hızlı bir şekilde ilerlediğini Başkanımız sayesinde gördük. Çok ciddi anlamda ilçe genelinde yol açma çalışmaları gerçekleşmiş durumda. Gerek İbrahimli bölgesi olsun, gerek Beylerbeyi bölgesinde olsun Organize Sanayi Bölgesi’ne kadar ulaşan çok geniş bir alanda yol açma çalışmalarının olduğunu gördük. 35 metrelik, 50 metrelik köprülü kavşakların olduğu stadyum bağlantılarının olduğu çok ciddi yol açma çalışmaları var. Şehitkamil Sanat Merkezi, Gazimuhtarpaşa’nın bulunduğu alanda gerçek anlamda gençlere yönelik sosyal bir yaşam alanı sunacak. Gazimuhtarpaşa’da ana aksın üzerinde gençleri içeri çeken sosyal yaşantıyı orada destekleyen kültürel ve sanatsan faaliyetlerini, gerek müzik anlamında gerekse sanatsal anlamında çalışmalarının sergileneceği, gösterilerin yapılabileceği gençlerimize yönelik çok büyük bir alan sunulmuş. Karşıyaka bölgesinde çok ciddi anlamda kentsel dönüşüm çalışmaları bdevam etmekte. Önemli bir yolumuz, önemli bir aksımız İpekyolu üzerinde ve onların Beylerbeyi tarafına kentsel dönüşüm çalışmalarıyla yeni binaların yapıldığı ve bunların yapılırken de hem tasarım olarak hem mimari anlamda hem de işlevsel anlamda gerçekten önemli katkı sunacak şekilde proje çalışmalarının yapıldığı merkezler var. Tabi bunların hepsi insanların ihtiyacını karşılarken, estetiği de beraberinde getiren yine park çalışmalarıyla önemli hizmetler sunulmuş. Burada gençlerimize ve çocuklarımıza özellikle aileleriyle birlikte oturabileceği mekanlar oluşturulduğunu gördük. Başkanımıza teşekkür ederiz. Gerçekten Başkanımız, Şehitkamil bölgesine önemli hizmetler sunmuş. Çalışmaların hepsi ayrı bir tasarım, ayrı bir incelik. Ayrı detaylarla insanların yaşam şekline cevap verecek ölçüde planlanarak bunların yapılmış olması şehrimize çok büyük katkı sunuyor.”

KULLANILAN MALZEME, KONSEPT; İNANILMAZ, MUHTEŞEM

Eserlerin en ince ayrıntılar düşünülerek oluşturulduğunu dile getiren AK Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer, şöyle konuştu: “Çok muhteşem tesisler gezdik. Çok heyecanlıyım. Şehitkamil Sanat Merkezi önünden sürekli gelip geçiyordum, bir Sanat Merkezi yapıldığından haberim vardı. Sevgili Başkanımız; bizi gezdirdi, gerçekten inanılmaz, nitelikli bir yapı ortaya çıkmış. En ince ayrıntılarına kadar her şey düşünülmüş. Ayrıca inşaat kalitesi çok yüksek. Çok mükemmel bir sanat merkezi Gaziantep’imize kazandırılıyor. Bundan dolayı değerli Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Gaziantepliler burada inanılmaz keyif yaşayacaklar. Şehrimizin ihtiyacı olan sanat merkezi, yakın zaman sonra halkımıza hizmet verecek.  Çok güzel bir tesis ortaya çıkmış. Teşekkür etmekten başka bir şey söyleyemiyorum. İnanılmaz etkilendim. Gerçekten emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Kullanılan malzeme, konsept; inanılmaz, muhteşem. İnşallah bu tesis hizmete girdiğinde hemşerilerimiz çok güzel bir tesisle karşılaşacaklar. Başkanımızı tebrik ediyorum.”

ŞAHİNBEY’E DE TAM NOT

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, milletvekillerine yaptığı hizmetleri yerinde anlattı. İlçeye yapılan yatırımları aktaran Tahmazoğlu, gelecek projelerinden bahsetti. Yatırımlardan memnun kalan milletvekilleri Başkan Tahmazoğlu’na tam not verdi. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 9 yıldır sürdüğü Şahinbey Belediye Başkanlığı görev süresi boyunca gerçekleştirdikleri hizmetleri AK Parti Gaziantep milletvekilleri Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e yerinde anlattı. 9 yıldır başkanlık koltuğunda oturan Tahmazoğlu, 9 yıldır ilk günkü aşkla Şahinbey’e hizmet ettiklerini söyledi.

SEVDAMIZ GAZİANTEP

Toplantıda ortak aklın öneminde dikkat çeken Tahmazoğlu, "‪Gaziantep sevdalısı Milletvekillerimiz ve ‪Büyükşehir Belediye başkanımız ile değerlendirme toplantımızı yapıyoruz. ‪9 yıldır ilk günkü aşkla hizmet ettiğimiz Şahinbey’i ve çözüm önerilerini konuşuyoruz. Ortak paydamız, sevdasına tutulduğumuz Şahinbey’imiz ve Gazi şehrimiz" değerlendirmesinde bulundu.

TEŞEKKÜRLER TAHMAZOĞLU BAŞKAN

Belediye binasında düzenlenen toplantıda geniş bir sunumla yatırımlarını aktardı. Tahmazoğlu ilçeye kazandırılan hizmetlerin yanı sıra gelecek projelerinden de bahsetti. Şahinbey İlçesi’nde gerçekleştirilen yatırımlara tam not veren milletvekilleri, Tahmazoğlu’na tam not verdi. Toplantıya ilişkin sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Milletvekili Ahmet Uzer, toplantıdan bir fotoğraf paylaşarak altına şu notu düştü: “Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin ve milletvekili arkadaşlarımıza, Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu tarafından ilçemize yapılan yatırımlara ilişkin bilgi verildi. Teşekkürler Tahmazoğlu Başkan.”

FATMA ŞAHİN’E TEŞEKKÜR ETTİLER

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti Gaziantep milletvekillerine yönelik düzenlediği gezi programında hizmetlerini anlattı. Çalışmaların devam ettiği projeler hakkında bilgi veren Şahin, vekillerden tam not aldı. Kentin çehresini değiştirecek projelere dönük inşaat çalışmalarını inceleme fırsatı bulan vekiller ise, Başkan Şahin’e Gaziantepliler adına başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

HER PROJENİN DETAYLARINI MİLLETVEKİLLERİYLE PAYLAŞTI

4 yıllık görev süresi boyunca yaptığı hizmetleri milletvekillerine aktaran Başkan Fatma Şahin, gezi programı çerçevesinde gittiği her projenin detaylarını milletvekilleriyle paylaştı. Gaziray projesi çalışmalarının hızla ilerlediği stadyum şantiyesiyle başlayan program, 250 bin kişinin yaşayacağı, 50 bin konutluk Türkiye'nin en büyük toplu konut alanlarından olacak "Kuzey Şehir" Projesi ve kent merkeziyle Kuzey şehri birbirine bağlayacak Gaziantep Kuzey Antep Yolu Viyadüğü inşaatının incelenmesiyle devam etti. Program, Panorama 25 Aralık Müzesi, Engelsiz Yaşam Merkezi, Glütensiz Bir Başka Kafe, Nurgana Park ve Tüfekçi Yusuf Park’ının gezilmesiyle tamamlandı. Ayrıca, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Koordinasyon Merkezi’ne uğrayan Başkan Şahin ve beraberindekiler, Nizip Caddesi Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında yetkililerden bilgi aldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Erikçe’de bulunan Mutfak Sanatları Merkezi’nde (MSM) düzenlediği değerlendirme toplantısıyla Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarını detaylı bir biçimde ele aldı. AK Parti Gaziantep milletvekilleri, Büyükşehir belediyesinin yatırımlardan memnun kaldıklarını belirterek, Başkan Şahin’e üstün gayretlerinden ötürü teşekkür etti.

12 Ağustos 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz