Baklavalı Euro 2024 tanıtımı

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak (EURO 2024) ülkenin belli olmasına artık saatler kaldı. Turnuvanın hangi ülkede oynanacağını açıklanmasına az bir süre kala Türkiye'nin tanıtım videosunda Gazişehir Başkanı Adil Konukoğlu da

Baklavalı Euro 2024 tanıtımı

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak (EURO 2024) ülkenin belli olmasına artık saatler kaldı. Turnuvanın hangi ülkede oynanacağını açıklanmasına az bir süre kala Türkiye'nin tanıtım videosunda Gazişehir Başkanı Adil Konukoğlu da yer aldı.

EURO 2024 adayları tanıtım videolarını paylaştı. Türkiye'nin videosunda özellikle ülkedeki futbol tutkusuna vurgu yapıldı. Videoda Gaziantep baklavası da yer alırken, Gazişehir Başkanı Adil Konukoğlu da Türk Bayraklı kravatıyla videoda yer aldı.

Gaziantep Kalyon Stadyumu da turnuva için belirlenen şehirler arasında yer alıyor…

Şampiyonaya ev sahipliği yapabilmek için yarışan Türkiye ile Almanya’nın temsilcileri, İsviçre’nin Nyon kentindeki UEFA merkezinde düzenlenecek toplantıda sunumlar gerçekleştirecek.

Tören öncesinde iki aday ülkenin temsilcileri, UEFA yönetim kurulu üyelerinin huzurunda TSİ 14.00’ten itibaren tanıtım videoları ve soru-cevap bölümünün de yer aldığı sunumlarına başlayacak.

Türkiye adına sunumları, TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in yanı sıra, TFF başkan vekilleri Servet Yardımcı ve Nihat Özdemir, yönetim kurulu üyesi Cengiz Zülfikaroğlu, genel sekreter Kadir Kardaş, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Türkiye’nin adaylık elçisi Ampute Milli Takımı oyuncusu Barış Telli ile Beşiktaş Kadın Futbol Takımı oyuncusu Jessica O’Rourke Çarmıklı yapacak.

TFF'nin EURO 2024 için belirlediği şehir ve statlar şöyle:

- İstanbul (Atatürk Olimpiyat Stadı ve Türk Telekom Stadı)

- Bursa (Bursa Büyükşehir Belediye Stadı)

- Antalya (Antalya Stadı)

- Eskişehir (Yeni Eskişehir Stadı)

- Gaziantep (Kalyon Stadı)

- Konya (Konya Büyükşehir Belediye Stadı) - Trabzon (Medical Park)

- Kocaeli (Yeni Kocaeli Stadı)

- Ankara (Yeni Ankara Stadı)

27 Eylül 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz