Bakan Gül kesin Sürprizler olabilir

18 Ağustos’ta büyük kongresini yapmaya hazırlanan AK Parti’de, MKYK ile MYK’da sürpriz değişiklikler bekleniyor.

Bakan Gül kesin Sürprizler olabilir

MKYK’da 24 Haziran seçimlerinde AK Parti ce Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek veren Gaziantep’ten Abdulhamit Gül’ün yer alacağına kesin gözüyle bakılıyor. Öte yandan yine kentten sürpriz isimlerin de MKYK ve MYK’da yer alacağı konuşuluyor.

AK Parti, 18 Ağustos’taki büyük kongresinde partinin en üst karar organı Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’nda (MKYK) önemli değişikliklere hazırlanıyor. Kongrede yenilenecek ‘A takımı’ için kulislerde sürpriz isimler konuşuluyor.

SÜRPRİZLER OLACAK

Mevcut MKYK’da yer alan önemli isimlerden Meclis Başkanı Binali Yıldırım ile Meclis Başkanvekili Mustafa Şentop yeni görevlerinden ötürü parti yönetiminde yer alamayacaklar. Merkez Yürütme Kurulu’nda (MYK) yer alan bazı isimlerde de değişikliğe gidilebileceği belirtilirken, mevcut MKYK’da yer alan Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ ve Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Jülide Sarıeroğlu’nun yeni yönetimde de yer alıp alamayacakları tartışılıyor. Aynı şekilde Milli Eğitim Komisyonu Başkanı Numan Kurtulmuş’un durumu da netlik kazanmadı.

ABDULHAMİT GÜL KESİN YER ALACAK

Öte yandan AK Parti içerisinde önemli görevler üstlenen ve 24 Haziran seçimlerinden Gaziantep Milletvekili olan fakat yeni kabinede Adalet Bakanı görevi verildiği için milletvekilliğinden istifa eden Abdulhamit Gül’ün tekrardan MKYK’da yer almasına kesin gözüyle bakılıyor.

GAZİANTEP’TEN SÜRPRİZ İSİMLER YER ALABİLİR

Kulislerde konuşulan bir diğer iddia ise Gaziantep’ten bir ya da iki ismin daha MYK ve MKYK’da yer alabileceği. 24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a rekor bir oyun çıktığı kentte, kimlerin MYK ve MKYK’da yer alacağı merak ediliyor. Gaziantep’ten sürpriz isimlerin AK Parti’nin ‘A Takımı’nda yer alabileceği konuşuluyor.

6 Ağustos 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz