AYİN SKANDALI

Türkiye’nin farklı bölgelerinde 10 Kasım Atatürk’ü anma törenlerinde tepkilere neden olan ‘ayin töreni’nin Gaziantep’te de yapıldığı ortaya çıktı.

AYİN SKANDALI

İbrahimli’de bulunan Mehmet Ali Eruslu İlkokulu’nda tören adı altında ‘ayin’ yaptırıldı. Olay öğretmenler ve öğrenci velilerinin tepkisini çekti. Okul Müdürü Hamit Sellüm, HABER’e yaptığı açıklamada, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün olayla ilgili müfettiş görevlendirerek soruşturma başlattığını söyledi. Sellüm, tepkilere neden olan törenin de internetten bakılarak yapıldığını savundu.

Gaziantep’te Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının yıl dönümü nedeniyle bir ilkokulda düzenlenen tören ‘bu kadarına da pes’ dedirtti. Okulda Atatürk’ü anma töreni adı altında ‘ayin’ yapıldı. Tapınma ritüeli görüntüleri sosyal medyada büyük tepkilere neden oldu.

GAZİANTEP’TE DE BENZER SKANDAL GÖRÜNTÜLER

Türkiye’nin farklı şehirlerinde okullarda düzenlenen bazı 10 Kasım Atatürk’ü anma törenlerinde skandallara imza atıldı. Sosyal medyada paylaşılan fotoğraflarda anma törenlerinde öğrenciler, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün n posteri önünde secde ettirildiği görüldü. Benzer bir törenin Gaziantep’te de yaşandığı ortaya çıktı.

ATATÜRK POSTERİ ÖNÜNDE SECDE

İbrahimli’de bulunan Mehmet Ali Eruslu İlkokulu’nda 10 Kasım Atatürk’ü anma töreninde minik öğrenciler Atatürk posteri önünde secde ettirildi. Adeta bir ayin törenini anımsatan skandal görüntüler sosyal medyada yayınlanınca tüm kesimlerden büyük tepki çekti.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Aklı ve bilimi her şeyin üzerinde tutan Atatürk’ün skandal bir törenle anıldığı Mehmet Ali Eruslu İlkokulu Müdürü Hamit Sellüm, yaşanan olayla ilgili HABER’e açıklamalarda bulundu. Olayı doğrulayan Sellüm, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce törenle ilgili müfettiş görevlendirildiğini ve soruşturma başlatıldığını kaydetti. Sellüm, törenin ise internetten bulunarak düzenlendiğini savundu.

13 Kasım 2019 (Talip Öztürk)

Yorumlar (2)

Yorum Yaz
Selamlar. Ben bu habere konu olan öğretmenimizn velilerinden biriyim. Bu haberi yaparken öğretmenimizi, müdürümüzü tanıyıp haber yapsaydınız keşke. Öğretmenimizle röportaj yaptınız mı? Böyle habercilik olmaz. Bu tamamen karalamadır. Kesinlikle öğretmenimizin arkasındayız. Kınıyoruz.
Ahmet Aksungur13 Kas 2019 22:19:25
Ben bir ogrenci velisi olarak o torendeydim.Ayin yapar gibi bir gosteri veya secde eder gibi bir hareket yoktu.Ayrica yere çömelmelerin nedeni 6 adet ilkelerinin yazildigi kagitlar helezon gibi sarili idi,kagitlar acilinca insanlar okusun diye cocuklar yere comeldiler.Gozlerimle gormesen nereden boyle soyleri bularak uyduruyorsun,ayip yahu...
Ziyaretci13 Kas 2019 21:47:49