Atlas Halı Konuşuldu

Gaziantep’teki Ortadoğu Fuar Merkezi’nde, 24-27 Nisan tarih aralığında düzenlenen “Domotex Turkey 2018” fuarı; Türkiye ve dünya halı sektörünü bir araya getirdi.

Atlas Halı Konuşuldu

Yurt içinden ve yurt dışından gelen katılımcı firmalar ve ziyaretçilerle büyük ilgi gören fuarda; Atlas Halı’nın sunduğu yeni koleksiyonlar ve ortaya koyduğu yenilikçi farklar konuşuldu.

Yarım asırı aşkın geçmişiyle Türkiye’nin en köklü halı markalarından biri olan Atlas Halı, ışık etkisiyle kendi kendini temizleyen, leke barındırmayan nano halılardan oluşan yeni koleksiyonları ile sektöründeki yenilikçi rüzgarını, “Domotex Turkey 2018”de de estirdi.

Gaziantep’te, 24-27 Nisan tarihi aralığında yapılan “Domotex Turkey 2018” fuarında, Atlas Halı’nın 2013’ün ilk çeyreğinde insanlığın kullanımına armağan ettiği ve bir dünya buluşu olan nano halılarından oluşan yeni koleksiyonları, trend yaratan tasarımlarıyla ziyaretçilerin ilgisini çekti. Türk halıcılığının kalbinin attığı Gaziantep’te düzenlenen fuarı değerlendiren Atlas Halı Genel Müdürü Mehmet Nazif Koca, başarılı geçen bir fuar süreci yaşadıklarını, nano halılara olan bu ilginin iç ve dış pazarlarda artarak devam ettiğini ve şirketin büyümesini sürdürdüğünü kaydetti.

Atlas nano halılar hala dünyada ilk ve tek!

Türkiye’nin her köşesinden olduğu gibi dünyanın diğer ülkelerinden de nano halılar için talep artışı yaşadıklarını aktaran Koca, “4. Sanayi Devrimi’nin konuşulmaya başladığı bugünlerde, yıllar önce pazara sunduğumuz nano halılarımız hala dünyada ilk ve tek olma özelliğini taşıyor. Işık etkisiyle kendi kendini temizleyen, sıvı itici özelliği ile leke barındırmayan nano teknolojisini kullanarak ürettiğimiz halılarımızla; tasarımdaki öncü kimliğimizi de yansıtan koleksiyonlarımızla yolumuzda sağlam adımlarla ilerliyoruz. Dünya halı üreticilerini ve tüketicileri bir araya getiren ‘Domotex Türkiye 2018’ fuarında da; ülkemizin yanı sıra dünyanın her köşesinden gelen firmalarla, ziyaretçilerle paylaştığımız yeni koleksiyonlarımızla büyük ilgi gördük. B2B görüşmeler yaparak yeni iş bağlantılarımızı kurduk. Bu tür fuarlara katılım; hem markanızı ve ürünlerinizi tanıtmak, hem sektördeki yenilikleri ve gelişmeleri yerinde görerek bilgi paylaşımında bulunmak, hem de ticari faydaları açısından büyük önem taşıyor.

Atlas Halı’nın gelişmiş dokuma teknolojileri ile kaliteli üretiminin yanı sıra, yenilikçi ve özgün tasarımlı yeni koleksiyonlarıyla da sektörde dikkat çekici farklar yarattığını belirten Koca, fuara; Boğaziçi, Halikarnas, Girit, Armonika, Nim, Mısra, Dival, Sarıyaz adını taşıyan adını taşıyan sekiz koleksiyonun yanı sıra yeni tasarımların katılmasıyla zenginleştirdiği toplam 12 koleksiyon ile katılan Atlas Halı’nın erişilebilir fiyatlar ve yaygın satış ağı ile dünyada ilk ve tek olan nano halılarını tüketicilere ulaştırmaya devam edeceğini aktardı.

Halikarnas Serisi ile ipek halı deneyimi.

İpek halıya en yakın makine halısı üretmek için harekete geçtiklerini belirten Koca, m2 başına düşen 1.6 milyon iplik sıklığı, 4 mm hav yüksekliği ve viskon iplik kullanılarak üretilen Halikarnas Serisi ile bunu başardıklarını ve serinin, fuar katılımcılarının tamamından tam not aldığını iletti. “Serimizde farklı renk ve desen seçeneklerinden 22 farklı tasarım bulunuyor ve bunların tamamı gerek renk seçimleri ve gerekse dokuma özellikleri itibariyle evlerinizde ipek halı deneyimi yaşatacak.” diye ekledi.

Girit Serisi ile klasiğin zarafeti evlerinizde…

“İlk kez Şubat ayındaki lansmanımızda tanıttığımız Girit serisi, bayilerimizden tam not almıştı. Fuar için Girit serimize yepyeni renkler ve tasarımlar ekleyerek seriyi zenginleştirdik. Seride kullanılan yeşil ve mavi renklerin gücü tasarımda temel farkları sağladı. 51 yıllık marka olmanın sorumluluğuyla her nesle hitap etmeye devam edeceğiz.” diye belirtti.

3 Mayıs 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz