Atay'dan flaş Gaziantep Üniversitesi açıklaması! Kaç hasta tedavi edildi?

MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, Gaziantep Üniversitesi ve Vali Davut Gül’ün açıkladığı iyileşen hasta sayılarıyla ilgili sosyal medyadan açıklama yaptı.

Atay'dan flaş Gaziantep Üniversitesi açıklaması! Kaç hasta tedavi edildi?

Sermet Atay, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür’ün, sürekli medyaya çıkıp koronavirüs ile ilgili laboratuvar açtığını, yapay zeka kullandıklarını açıkladığını belirterek, “Gaziantep Üniversitesi rektörü laboratuvar açtım diyor, acaba günde kaç test yaptığını da açıklayacak mı? Laboratuvarın kapasitesi nedir? Ben biliyorum yaptığı test sayısını, kendisi açıklasın. Bunun yanında, Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde, vakaların başladığı günden bu yana ne kadar hasta ettiğini de açıklasın. Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde kaç kişi tedavi edildi? Rakam çok komik. Açıklamasını bekliyorum” dedi.

Vali Davut Gül’ün iyileşen hasta sayısı ile ilgili açıklamasını da değerlendiren Atay, “ Gaziantep'te yapılan test sayısı artırılmadan sınırlı sayıda yapılan test sonuçları baz alınarak iyileşmeden bahsedilemez. Halk sağlığında yapılan test 500 civarı ve artmıyor. Üniversite hastanesi laboratuvar açtım diyor!ama kapasite nedir! Üniversitede kaç hasta tedavi edilmiştir?” ifadelerini kullandı.

 

18 Mayıs 2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz