ASAYİŞ BERKEMAL

Gaziantep polisi, kent genelinde sıklaştırdığı denetimlerle suçlulara göz açtırmıyor.

ASAYİŞ BERKEMAL

 Daha huzurlu bir kent için gece gündüz görev başında olan emniyet güçleri, Nisan ayında Şahinbey İlçesi’nde çeşitli suçlardan  yaklaşık bin 780 kişiyi gözaltına aldı. Bunların 305’inin uyuşturucudan gözaltına alındığı, yapılan aramalarda da çeşitli uyuşturucu maddeleri ele geçirildiği bildirildi.

Şahinbey İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri Nisan ayında ilçede suçlulara göz açtırmadı. Emniyet güçlerinin gerçekleştirdikleri operasyonlarla hırsızlık, dolandırıcılık, uyuşturucu, yaralama, silahla tehdit gibi çeşitli asayiş suçlarından aranan bin 780 kişi yakalandı. Yakalanan kişilerin 305'i uyuşturucu, 134'ü hırsızlık suçlarından oluşurken kalan kişilerin ise çeşitli suçlardan haklarında arama kararları bulunduğu için gözaltına alındığı bildirildi.

UYUŞTURUCUYA GEÇİT YOK

Nisan ayı içerisinde uyuşturucu tacirlerine yönelik çalışmalarda; 85 tabanca, 49 kurusıkı tabanca, 40 tüfek, bin 185 fişek, 590 gram esrar, 877 gram metamfetamin, 87 gram eroin, 28 gram bonzai, 2 bin 249 adet uyuşturucu hap, 46 gram Jamaika uyuşturucu maddesi ele geçirildi. "Uyuşturucu Madde kullanmak, Bulundurmak ve Ticaretini Yapmak" suçundan 305 şüpheli şahsa yasal işlem yapılırken adli makamlara sevk edilen bu şahıslardan 26'sı tutuklandı.

GEREKLİ İŞLEMLER YAPILDI

Şahinbey Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı çalışmalarda ise çeşitli konularda hırsızlık suçundan 134 şüpheli şahsa yasal işlem yapılırken, adliyeye sevk edilen bu şahıslardan 30'u tutuklanarak cezaevine konuldu. Şahinbey bölgesinde çeşitli suçlardan aranan bin 341 şüpheli şahsa ise adli ve idari işlem yapıldı.

14 Mayıs 2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz