Artan hasta sayısının sorumlusu kim?

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür’ün koronavirüs sürecinde ‘Türkiye’de bir ilk’ olarak ortaya attığı birçok konunun gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.

Artan hasta sayısının sorumlusu kim?

Gür’ün lafta kalan icraatlarına MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay’dan sert tepki geldi. Atay, Gür’ün birbirini tutmayan açıklamalarına dikkat çekerek, “Bugüne kadar tıp fakültesinde kaç test yapıldı? Kaç kişi tedavi edildi? Vaka kendiliğinden mi arttı? Test sayısı neye göre yeterli? Artan hasta sayısının sorumlusu kim?” diye sordu.

MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür’ün açıklamalarına sosyal medya hesabından yanıt verdi. Sermet Atay, “Gaziantep Üniversitesi rektörü laboratuvar açtım diyor, acaba günde kaç test yaptığını da açıklayacak mı? Laboratuvarın kapasitesi nedir? Ben biliyorum yaptığı test sayısını, kendisi açıklasın. Bunun yanında, Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde, vakaların başladığı günden bu yana ne kadar hasta ettiğini de açıklasın. Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde kaç kişi tedavi edildi? Rakam çok komik. Açıklamasını bekliyorum” dedi.

GÜR: TEST SORUNU YOKTUR

Atay’ın sert açıklamalarından sonra Ali Gür, sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı: “Üniversitemizde uzun süredir kullanılan PCR tanı laboratuvarımız vaka sayıları daha önce fazla olmadığından COVID 19 için aktif kullanılmıyordu. Ancak vaka sayıları artınca test yapılmaya başlandı ve günlük olarak 500 test yapılabilmektedir. Gaziantep’te test kapasite sorunu yoktur”

ARTAN HASTA SAYISININ SORUMLUSU KİM

Gür’e Atay’dan yanıt gecikmedi. Atay, şunları kaydetti: “Yeni bir şey daha öğrendik bugün. Gaziantep’te test kapasite sorunu yokmuş! Günde 500 kapasite varmış ve bu yeterliymiş! Bugüne kadar tıp fakültesinde kaç test yapıldı? Kaç kişi tedavi edildi? Vaka kendiliğinden mi arttı? Test sayısı neye göre yeterli? Artan hasta sayısının sorumlusu kim?”

18 Mayıs 2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz