Apa yeniden başkan

Gaziantep İnşaat Müteahhitleri Derneği’nin genel kurulunda İbrahim Apa yeniden başkan seçildi

Apa yeniden başkan

Vali, Belediye Başkanları, Oda ve STK başkanlarının katıldığı genel kurulda müteahhitlerin birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Gaziantep Ticaret Odası Toplantı Salonunda gerçekleşen Gaziantep İnşaat Müteahhitleri Derneği’nin 17. Genel Kuruluna Vali Ali Yerlikaya’nın yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile İnşaat Mühendisleri Konfederasyonu Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, Meslek Odaları Başkanları, STK başkan ve temsilcileri ile üyeler katıldı.

SIKINTILAR VAR

Divan Başkanlığını Sıtkı Severoğlu’nun yaptığı genel kurulda, şehitlerimiz için Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımız okundu. Genel kurulda Gaziantep İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı İbrahim Apa son 3 yıl içerisinde yaptıkları faaliyetleri anlattı. Mesleğin zorluklarından bahseden Apa bu zorlukların aşılmasında Vali Ali Yerlikaya ve belediye başkanlarının her zaman desteğini gördüklerini belirterek teşekkür etti. Yasa ve yönetmeliklerden kaynaklanan sıkıntıların olduğunu belirten Apa, İmar Yönetmeliğinde değişiklik yapılmasını beklediklerini açıkladı. Apa, demir ve beton başta olmak üzere girdilere gelen haksız zamlarında sektörde sıkıntı oluşturduğuna dikkat çekti. İnşaat Mühendisleri Konfederasyonu Genel Başkanı Tahir Tellioğlu da konuşmasında, ülke genelinde yaşadıkları zorluklardan bahsetti. Tellioğlu, Gaziantep’in sektörde her zaman ayrı bir öneme sahip olduğunu vurguladı.

YIKARAK GÜZELLEŞTİRİYORUZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise verilen hizmetleri değerlendirerek yapılan çalışmalarda şehrin kimliğinin korunması gerektiğini ifade etti. Başkan Şahin “Bugüne kadar gerek kentsel dönüşümde gerek altyapı gerekse diğer alanlarda birçok güzel çalışmaları birlikte yaptık. Yıkarak güzelleştiriyoruz. Sizleri ve yaptığınız çalışmaları önemsiyoruz” dedi.

28 Ocak 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz