Antartika’da GKVli bir bilim insanı

1987 yılında GKV Özel Okullarından mezun olun Gaziantepli bilim insanı Doç. Dr. Burcu Özsoy üstlendiği uluslararası görevlerle kentin gururu olmayı sürdürüyor.

Antartika’da GKVli bir bilim insanı

Son olarak Dünya İklim Araştırma Programının (WCRP) 20 yıldır devam eden İklim ve Okyanus: Değişkenlik, Öngörülebilirlik ve Değişim Projesi’nin (CLIVAR) Türkiye Temsilcisi seçildi. Özsoy geçtiğimiz yıllarda da Antarktika’da yürüttüğü bilimsel çalışmalar sırasında da kutuplara ilk kez Türk bayrağı diken bilim insanımız olmuştu.

Ülke eğitiminin gelişmesi ve kalkınması için 55 yıldır büyük hizmetler gerçekleştiren Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları mezun ettiği öğrencilerin elde ettiği başarılarla da sık sık ülke ve dünya gündemine geliyor. 1987 yılında mezun ettiği öğrencilerden İstanbul Teknik Üniversitesi Kutup Araştırmaları UYG-AR Merkezi Müdürü Doç. Dr. Burcu Özsoy, Dünya İklim Araştırma Programı’nın (WCRP) 20 yıldır devam eden İklim ve Okyanus: Değişkenlik, Öngörülebilirlik ve Değişim Projesi’nin (CLIVAR) Türkiye Temsilcisi seçildi. Gaziantepli Türk bilim insanı Doç. Dr. Burcu Özsoy, geçtiğimiz yıllarda Antarktika'da ay yıldızlı bayrağı dalgalandıran araştırma ekibinin liderliğini üstlenmiş yürüttüğü çalışmalarla hem Türkiye'nin hem Türk kadınların gururu haline gelmişti. Özsoy’un yeni görevini de başarıyla yerine getireceği ifade edilirken bilim dünyasında üstlendiği görevlerle isminden sıkça söz ettiren Gaziantepli bilim insanının bundan sonraki süreçte de bir birinden farklı görevler üstleneceği ifade ediliyor.

1 Ekim 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz