Alper Kanmaz SANKO’da

SANKO Üniversitesi Sani Konukoğlu Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde Kulak Burun Boğaz (KBB) Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Alper Kanmaz da görev yapmaya başladı.

Alper Kanmaz SANKO’da

Güçlü ve başarılı hekim kadrosunu her geçen gün güçlendiren SANKO Üniversitesi Sani Konukoğlu Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde Kulak Burun Boğaz (KBB) Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Alper Kanmaz da görev yapmaya başladı.

1978 Yılında Gaziantep’te doğdu. İlköğrenimini Batman’da, ortaöğrenimini Adıyaman’da, Fen Lisesi, Tıp Fakültesi ve KBB Uzmanlık eğitimini Ankara’da tamamladı.

Uzmanlık eğitimi boyunca yurtiçi ve yurtdışında birçok bilimsel toplantı ve eğitimlere katıldı. Avrupa Birliği Leonardo Da Vinci Programı kapsamında araştırma görevlisi olarak da yurtdışında çeşitli kliniklerde çalıştı.

Mecburi hizmetini Şanlıurfa Birecik’te tamamlayan Dr. Öğr. Üyesi Kanmaz, Gaziantep Çocuk Hastanesi ve Gaziantep 25 Aralık Devlet Hastanesi’nde bir süre çalıştıktan sonra SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak görev yapmaya başladı.

Dr. Öğr. Üyesi Kanmaz, Fasiyal Plastik Cerrahisi Derneği üyesi olup bu alandaki ilerlemesine katkıda sağlayacak kara kalem portre ve kilden heykel çalışmaları ile uğraşmakta, ayrıca pediatrik KBB ile de ilgilenmektedir.

Dr. Öğr. Üyesi Kanmaz’ın yanı sıra SANKO Üniversitesi Sani Konukoğlu Uygulama ve Araştırma Hastanesi KBB Hastalıkları Kliniği’nde halen Dr. Öğr. Üyesi Seyit Mehmet Ceylan ve Opr. Dr. İlyas Dişikırık da hasta kabul etmektedir.

10 Mart 2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz