ALİ GÜR’Ü KİM KURTARACAK?

AK Parti Milletvekili Şamil Tayyar, GAÜN Rektörü Ali Gür ve gazeteci-yazar eşi Mehtap Yılmaz FETÖ iltisaklarını ortaya koyduğunu belirttiği şok belgelere yenilerini ekledi.

ALİ GÜR’Ü KİM KURTARACAK?

Paylaşılan yeni belgelerde Mehtap Yılmaz’ın Bank Asya’da açtığı hesaplar ve Rektör Gür’ün Mehmet Baransu ile yaptığı görüşmeler yer alıyor. Bu belgelerin Gaziantep Cumhuriyet Savcılığı’nda bulunduğu belirtilmesine rağmen bugüne kadar haklarında açılmış bir soruşturmanın olmaması dikkat çekti.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, gündemi yerinden sarstı. Tayyar, FETÖ’cü oldukları yönünde hakkında birçok belge, iddia ve gizli tanık ifadeleri bulunan Gür çiftine ait FETÖ elebaşına yapılan övgüler ve yazışmaları kamuoyu ile paylaştı.

NELER YOK Kİ!

Tayyar’ın ortaya çıkardığı belgelerde Ali Gür’ün 2014 Cumhurbaşkanlığı seçiminden sadece 10 gün önce FETÖ elebaşını överek “Muhterem hocam siz işinizi bilirsiniz” yazarak FETÖ’ye övgüler yağdırdığı görülüyor. Mehtap Yılmaz’ın ise FETÖ elebaşına destek mesajı attığı ve bu mesaja da FETÖ tarafından bir teşekkür mesajı yazıldığı ortaya çıkmıştı. Belgeleri kamuoyu ile paylaşan Tayyar, Gür çifti hakkında ortaya çıkardığı belgeler hakkında gerekli işlemleri başlatması için savcıları göreve çağırdı.

Şamil Tayyar, ortaya çıkardığı belgelere yenilerini ekledi. Belgeler gündeme bomba gibi düşerken, detaylar bu kadar olmaz dedirtti. Tayyar, sosyal medya hesabından paylaştığı belgelerle Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür’ün gazeteci-yazar eşi Mehtap Yılmaz’a ait olduğunu belirttiği belgelerle Yılmaz’ın Bank Asya’da hesap açtırdığı ve hesabını kapattığı bilgilerini yer alıyor.

BANK ASYA’DA 7 HESAP

Tayyar’ın açıkladığı belgede Mehtap Yılmaz’ın farklı tarihlerde, farklı döviz cinsiyle 7 hesap açtığı görülüyor. Mehtap Yılmaz’ın hesabını kapattığı tarih ise gözlerden kaçmadı. Yılmaz, Bank Asya hesabını Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra kapatmış. Yılmaz’ın bu hareketi “Bank Asya hesabını kapatmak için Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesini beklemiş” olarak yorumlandı.

BELGELER SAVCILIKTA DA VAR

Belgeleri sosyal medya hesabından paylaşan Şamil Tayyar, işin vahim tarafının, bu belgelerin savcılıkta da olduğunu kaydederek, “Meğer kadın kisveli ağzı bozuk yazar, Bank Asya hesabını kapatmak için Cumhurbaşkanımızın seçilmesini beklemiş. Cumhurbaşkanımız göreve başlayıp FETÖ umutları suya düşünce 14 Kasım 2014'de gidip hesabı kapatmış. İşin vahim tarafı, bu bilgiler savcılıkta da var” diye konuştu.

GÜR BARANSU İLE GÖRÜŞTÜ

Milletvekili Tayyar’ın gün yüzüne çıkardığı bir diğer iddia ise Ali Gür’ün, “Balyoz'da Kumpas" iddialarına ilişkin yürütülen soruşturmanın ilk şüphelisi olan ve hala tutuklu yargılanan Mehmet Baransu ile yaptığı telefon görüşmeleri oldu. Şamil Tayyar, “Sıkı durun” diyerek Gür-Baransu görüşmelerini şu sözlerle duyurdu: “Ağzı bozuk yazarın eşi Rektör Ali Gür Mart 2015'de Baransu tutuklanıncaya kadar defalarca görüşmüş. 17 Aralık ve sonrası Reis için kaçacak diyen Baransu ile 2.4.2014 saat 03.31'de 70 dk konuşmuş. Son konuşması Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra 6.10.2014'de.”

ALİ, GÜR GEÇMİŞİNİ NEDEN SİLDİRDİ

Şamil Tayyar üst üste yaptığı paylaşımlarla Ali Gür’ün Google geçmişini de sildiğini de ortaya çıkardı: “15 Temmuz'dan 5 gün sonra Google'a 23 bin lira yatırarak geçmişini sildiren, kendi ifadesiyle amel defterini sıfırlayan Rektör Ali Gür ve Baransu arasında 17 Aralık sonrası görüşmelerde Cumhurbaşkanımıza ağır hakaretler var. Bütün bu belgeler savcılıkta fakat KÖZ engelliyor.” Şamil Tayyar’ın bu iddiası Ali Gür neden geçmişi sildirdi? Sorusuna gündeme getirdi.

GAZİANTEP’TEKİ YARGI İSTİHBARAT ÇETESİ KİMLERDEN OLUŞUYOR

Gür çiftinin bir gün mutlaka yargı ve millet önünde hesap vereceklerini vurgulayan Tayyar, yargının bu iddialar üzerine harekete geçmemesi halinde Gaziantep’teki yargı istihbarat çetesini açıklayacağı söyledi: “Bu belgeleri yayınlayınca dün telefonlarını, numaralarını, mail adreslerini yenileyen, şimdi böcek araması yaptıran bu karı koca bir gün mutlaka hesap verecek. Şimdi pazartesiye kadar süre veriyorum. Harekete geçilmezse Gaziantep'teki yargı/istihbarat çetesini açıklayacağım.” 

2 Şubat 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz