Binici AK Parti’den ayrıldı

AK Parti çatısı altında 15 yıldır siyaset yapan Necati Binici, partisinden ayrıldı.

Binici AK Parti’den ayrıldı

Yaklaşık 3 ay önce DEVA Partisi ile siyasi kariyerini devam etmeye karar verdiği öğrenilen Binici, aylar öncesinde haber342.com’a yaptığı açıklamada İl Başkanı Eyup Özkeçeci’ye fikirlerine önem vermediği için sitem ederek, yeni kurulacak partilere katılacağının da sinyalini vermişti.

İSTİFA ETTİ

Türkiye Kent Konseyleri Birliği Başkan Yardımcısı, TOSYÖV Gaziantep Destekleme Derneği Başkanı Necati Binici, uzun süredir siyaset yaptığı AK Parti’den istifa ettiği ortaya çıktı. Ali Babacan Liderliğinde kurulan DEVA Partisi ilse siyasi kariyerine devam ettiği öğrenilen Binici’nin yaklaşık 3 ay önce istifa ettiği öğrenildi.

DEVA Partisi’nin ülke adına iyi şeyler yapacağına inandığı için istifa ettiği iddia edilen Binici, artık DEVA Partisi ile yoluna devam edecek. Binici, istifa sinyalini ise ilk kez haber342.com’a yaptığı açıklamada vermişti.

AK Parti İl Başkanı Eyup Özkeçeci’ye sitemkar açıklamalarda bulunan Binici, şunları söylemişti: “Birçok AK Parti’ye gönül vermiş fakat şu anda darılmış, kırılmış insanlar var.  Benimki kırılma değil, şu andaki yönetimdeki arkadaşlar bütün marifetleri kendilerinde görüp dışarıdaki insanları hesaba almıyorlar. Fikirlerine önem vermiyorlar. Dolayısıyla fikirlerinizin öneminin olmadığı bir yerde doğal olarak sıkıntı yaşarsınız. Sayın Cumhurbaşkanımızın şu anda vermiş olduğu bir talimat var: ‘Ne kadar küskün, dargın varsa toparlanın, birleşin, bütünleşin.’ Ama Gaziantep teşkilatında bu yok ne yazık ki.”

24 Haziran 2020 (Talip Öztürk)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz