Ak Parti’de bir ilk

Ak Parti Gaziantep tarihinde bir ilk yaşandı.3 kardeş aynı anda aynı partiden aday adaylığı başvurusunda bulundu.Ak Parti’de Gaziantep Milletvekili aday adaylığı için 149 başvuru yapıldı.Başvuru yapanlar arasında 3 kardeşin bulunması dikkatlerden kaçmadı.

Ak Parti’de bir ilk

2015 yılında Ak Parti’den milletvekili aday adayı olan Veli Kıyak, yeni dönemde de aday adayı olurken, kardeşleri Uğur Kıyak ve Kübra Kıyak’ın da başvuruda bulunması dikkatlerden kaçmadı.

Uzun yıllar Ak Parti Gaziantep’te il başkan yardımcılığı görevinde bulunan ve 2015 genel seçimlerinde görevinden istifa ederek aday adayı olan daha sonraki 1 Kasım seçimlerinde de aday adayı olan Veli Kıyak 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi içinde aday adayı oldu. Veli Kıyak’ın yanı sıra kardeşi Uğur Kıyak ile kız kardeşi Kübra Kıyak Sökücü de aday adaylık başvurunda bulundu.

24 Haziran genel seçimlerine hazırlanan Ak Parti’de, milletvekili aday adaylığı için başvuru süresi sona erdi. Aday adaylığı için 149 kişi başvuru yaptı. 3 kardeşin aynı anda aday adayı olması tatlı bir rekabeti de ortaya çıkardı. Kırtasiye sektöründe faaliyet gösteren Veli kıyak ve kardeşleri Uğur Kıyak ile Kübra Kıyak aynı dönem için aday adayı oldular.

3 kardeşinde aday olabilmek için temayülde bir birleriyle mücadele edecek olması farklı bir tabloyu da karşımıza çıkarmış oldu. Temayülden ve mülakatlardan sonra hangi kardeşin listeye girip girmeyeceği de büyük merak konusu.

3 Mayıs 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
Ailedeki hırsa bak
Vaybe4 May 2018 00:07:40