AK Parti Adnan Menderes’i unutmadı

Başbakan Adnan Menderes'in idam edildiği 17 Eylül 1961 tarihinin 57. yıl dönümünde Gaziantep'te anma programı düzenlendi.

AK Parti Adnan Menderes’i unutmadı

AK Parti Gaziantep Teşkilatı tarafından Merhum Başbakan Adnan Menderes'in idam edilişinin 57. yılı nedeniyle bir anma programı düzenledi. 15 Temmuz Demokrasi Meydanında düzenlenen anma programına Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, Şahinbey İlçe Başkanı Hasan Teke, Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ile birlikte çok sayıda partili katıldı.

Basın açıklaması öncesi değerlendirmelerde bulunan Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, "Bugün burada 17 Eylül 1961'i, yani demokrasimize kara bir leke olarak geçen günü telin etmek için, kınamak için ve o günün iz düşümü olan 15 Temmuz kalkışmasını tekrar lanetlemek için bir araya geldik. Burada genel merkezimizin talimatıyla ülkemizin bir daha bu darbe günlerini yaşamaması için bütün Türkiye'de okunacak olan basın açıklamasını sizlerle paylaştık" dedi.

17 Eylül 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz