AĞZIMIZIN TADI KAÇTI

AB tarafından tescillenen ilk Türk ürünü "Antep baklavası” fiyatlarıyla adeta cep yakıyor.

AĞZIMIZIN TADI KAÇTI

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi en düşük baklavanın kilo fiyatı 100 liraya yaklaştı. Fiyatlar baklavanın çeşidine göre 135 lirayı buldu. Fiyatlardan şikâyetçi olan vatandaşlar, baklavanın ana vatanında baklavaya hasret kaldı.

Gaziantep deyince akla ilk gelen ürünlerinden başından gelen baklava, fiyatlarıyla kendisine hasret bıraktı. Geçtiğimiz yıl artan Antepfıstığı fiyatları bahane edilerek yapılan zamlar, fiyatlar düşmesine rağmen sabit kaldı. Yaklaşan Kurban Bayram öncesinde de cep yakan baklava fiyatları karşısında vatandaşlar şikâyetçi.

FİYATLAR 100 LİRAYA YAKLAŞTI

Baklavanın ana vatanı Gaziantep’te vatandaşlar baklavaya hasret kaldı. Yapılan zamların ardından baklava yemek isteyen vatandaşlar fiyatlar karşısında şok oluyor. Kentte baklavanın en düşük fiyatları 100 liraya yaklaşmış durumda.

FISTIK DÜŞÜYOR BAKLAVA DÜŞMÜYOR

Gaziantep’te neredeyse her yıl Antepfıstığı fiyatları bahane edilerek artan baklava fiyatları, fıstığın fiyatı düşmesine rağmen bir türlü inmiyor. Baklavacılar, yaptıkları zamları sabit tutuyor. Geçtiğimiz yıl gelen zamların ardından en düşük baklava fiyatı 95 TL oldu. Fiyatlar, baklavanın çeşidine göre, 135 lirayı buluyor.

BAKLAVA DİYARINDA BAKLAVAYA HASRET KALDIK

Kentte baklava yemek isteyen vatandaşlar bir daha düşünmek zorunda kalıyor. AB tarafından tescillenen ilk Türk ürünü olma özelliği taşıyan "Antep baklavası” fiyatları karşısında ne yapacağını şaşırdı. Yüksek fiyatlardan dolayı baklava diyarından baklavaya hasret kaldıklarını dile getiren vatandaşlar yüksek baklava fiyatlarından oldukça muzdarip.

Özel günlerde günlük 50 ton baklavanın üretildiği Gaziantep’te fiyatların neden bir türlü düşmediği de merak konusu oldu.

22 Temmuz 2019 (Talip Öztürk)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz