Adliyede şaibelerin önüne geçildi

MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, sözlerinin yanlış anlamalara neden olduğunu ifade ederek, yazılı açıklama yaptı.

Adliyede şaibelerin önüne geçildi

 Atay, son tayinlerin adliyede ortaya çıkan dedikoduların ve şaibelerin önüne geçtiğini ifade ederek,  “Adliyedeki tayinler demek suretiyle tüm tayin olan hakim ve savcıları kast etmem söz konusu değildir” dedi.

MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, 11 Eylül 2018 tarihinde bir otelde düzenlediği basın toplantısında bazı sözlerinin yanlış anlaşıldığını belirterek yazılı bir açıklama yaptı. Atay, “adliyeyi kastederek son tayinler "FETÖ borsasını bitirdi" şeklinde beyanat şahsım tarafımdan verilmemiş olup bir yanlış anlaşılma söz konusudur” dediği açıklamasında "FETÖ borsası" lafını basın literatürüne ve Türk siyasi hayatına kazandıran AK Parti eski Milletvekili Sayın Şamil Tayyar’dır” ifadelerine yer verdi.

FETÖ BORSASI SÖZÜ ŞAMİL TAYYAR’A AİT

Atay, şöyle devam etti: “Kendisi Gaziantep'e Milletvekili olarak hizmet etmiş ve esas mesleği araştırmacı gazetecilik olan bir şahıstır. Benim Milliyetçi Hareket Partisi milletvekili olarak "FETÖ borsası" lafını kullanmam söz konusu değildir. Bu kelimenin telif hakkının Sayın Şamil Tayyar' a ait olduğunu düşünmekteyim.”

SON TAYİNLER ADLİYEYE YENİ BİR NEFES GETİRECEK

Gaziantep adliyesinde son yapılan tayinler ile "yeni başsavcı ve komisyon başkanı" kelimesinin kendisi tarafından kullanılmadığını savunan Atay, “Tayini çıkan hâkim savcıların tamamını bu şekilde nitelendirmenin yanlış olduğu düşüncesindeyim. Sadece adliyeye yapılan son komisyon başkanı ve başsavcı tayininin adliyeye yeni bir nefes getireceği ve ortaya çıkan dedikoduların ve şaibelerin önüne geçeceği bir gerçek olup Sayın Adalet Bakanımız Abdulhamit Gül’ün Gaziantep adliyesini yakından takip ettiği ve gördüğü sorunların üzerine giderek düzeltmektedir. Adalet Bakanımızın Gaziantep'e yakışan dürüst biri olduğunu doğrudur” ifadelerini kullandı.

BAKAN GÜL İLE SIKINTILAR GİDERİLDİ

“Adliyedeki tayinler demek suretiyle tüm tayin olan hakim ve savcıları kast etmem söz konusu değildir” diyen Atay, Gaziantep'te FETÖ davalarından nemalanmaya çalışan kişilerle ilgili yoğun dedikoduların Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün müdahalesiyle giderildiğini düşündüğünü kaydetti. Atay, şunları söyledi: “Bizim milletvekili olarak görevimiz duyduğumuz ve bildiğimiz yanlışları üst makamlara bildirmek, kamuoyunu aydınlatmaktır. Doğru olanı yaptırmanın görevimiz olduğunu düşünmekteyim.”

12 Eylül 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz