ADAY ADAYLARINA ZEYTİN DALI

Ak Parti’de temayülün ardından, aday adayları Ankara’daki mülakatta sınav veriyor. Aday adaylarının yarısı, dün mülakata girerken, kalanlar bugün mülakata alınacak. Fatih Şahin’in başkanlığını yaptığı komisyon, adayları, 3 ile 5 dakika arasında dinledi.

ADAY ADAYLARINA ZEYTİN DALI

Mülakatın ardından liste yarı yarıya azaltılıp, bir üst kurula sunulacak. Adaylara Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı operasyonları hakkında da sorular sorulduğu öğrenildi

24 Haziran seçimlerine hazırlanan Ak Parti’de, Gaziantep milletvekili aday adaylarının mülakatı başladı. Geçtiğimiz hafta sonunda temayül yoklamasına giren aday adayları, dün mülakatta ter döktü.

Ak Parti Genel Merkezi, Gaziantep milletvekili aday adaylarından yarısını, dün yapılan mülakata çağırdı. Sabah erken saatlerinden itibaren genel merkeze giden adaylar, heyecanlı bir şekilde sıranın kendilerine gelmesini bekledi. Alfabetik sıraya göre çağrılan adayların yarısının mülakatı tamamladı. Kalan yarısı ise, bugün mülakata girecekler.

Edinilen bilgiye göre, genel merkezin oluşturduğu 14 kişilik mülakat komisyonunun Gaziantepli aday adaylarına, Fatih Şahin başkanlık etti.

Komisyonda, ayrıca milletvekili olarak Asuman Erdoğan, Mustafa Savaş, Hayrunisa Avcı ve Mesut Özdemir yer aldı. Komisyon, aday adaylarını tek tek odaya çağırıp, 3 ile 5 dakika arasında devam eden sürelerle mülakata aldı.

En fazla 5 dakika süre tanınan mülakatlarda adayları terleten sorular soruldu. Adaylara özellikle aday oldukları bölgenin sosyo-ekonomik ve demagojik yapısı hakkında sorular yöneltildi. Adaylara özgeçmişlerinin yanı sıra, “Aday olduğun il ile ilgili ne tür projelerin var?”, “Herhangi bir sivil toplum örgütüne üye misin?”, “Bölgende seni tanırlar mı?”, “İddialı mısın?” gibi sorular sorulduğu öğrenildi. Adaylara, dünya ve iç siyaset gündemi de sorulurken, başta Afrin’deki Zeytin Dalı Harekâtı ve Fırat Kalkanı olmak üzere “Terör”, “Sınır ötesi operasyonlar” hakkında görüşleri alındı.

Gaziantep aday adayları mülakatının bugün sona ermesinin ardından, komisyon hazırladığı raporu bir üst kurula sunacak. Komisyonun, 144 aday adayının yarısını eleyip, bir üst kurula 80 civarında aday adayını bildireceği belirtiliyor. Detaylı güvenlik soruşturması da geçiren aday adayları, mülakattan çıkacak sonucu merakla bekliyor.

9 Mayıs 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz