ADAY ADAYLARINA 5 DAKİKALIK MÜLAKAT

ADAY ADAYLARINA 5 DAKİKALIK MÜLAKAT

AK Parti Gaziantep milletvekili 144 aday adayı 9 Mayıs 2018 Çarşamba günü AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin’in başkanlığında yapılacak olan Gaziantep Mülakatında adaylara projelerini anlatmak için 5 dakikalık süre verirlerken, tüm milletvekili adayları AK Parti Seçim İşleri Başkanlığı tarafından tek tek aranarak hangi saatte mülakatın yapılacağı bildirildi. AK Parti Gaziantep milletvekili aday adayları neden aday olduklarını ve projelerini anlatacaklar

KOMİSYON BAŞKANI ŞAHİN

AK Parti Gaziantep’te 144 kişilik milletvekili aday adaylarını Çarşamba günü mülakat yapılacağı, mülakatın başkanlığını ise AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin yaparken, Milletvekillerinden Asuman Erdoğan (Ankara), Mustafa Savaş (Aydın), Ayşe Hayru Nisa Avcı (İstanbul) ve Mesut Özdemir (Ankara) yapacakları belirtildi.

FETÖ VE PKK SIZMALARINA İZİN YOK

Yüz yüze yapılacak mülakatlarda aday adayları tepeden tırnağa incelenecek. Mülakat sürecinde FETÖ ile ilişkili kişi ve kişilerin sızma girişimlerine karşı aday adayları sıkı bir güvenlik soruşturmasından da geçirilecek. Giyiminden konuşmasına kadar adaylar ince elenip sık dokunacak. Aday adaylarının parti vitrinine yakışıp yakışmadığı, parti politikalarını ne kadar benimsediği ve partiye ne gibi katkılar sunabilecekleri değerlendirilecek diğer başlıklar arasında yer alacak. Aday listeleri belirlenirken gençlere ve kadınlara daha fazla yer verilmesine de özellikle dikkat edilecek. Mülakatlarda adayların projelerini de paylaşacağı yaklaşık 5 dakikalık süre verilecek.

LİSTEDE BAKAN DETAYI

Ön elemenin ardından ilgili komisyonlar raporlarını 11 Mayıs’ta bir üst komisyona teslim edecek. 2 gün sürecek ara komisyon çalışmasının ardından belirlenen isimler 15 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığındaki üst komisyona sunulacak. Üst komisyonun değerlendirmesi sonucunda Gaziantep’in 14 milletvekili adayları netleşecek.

ŞİMŞEK VE GÜL LİSTEDE OLMAYACAKLAR

AK Parti Gaziantep milletvekilleri ve aynı zamanda Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ile Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, başvuru yapmalarına rağmen seçimden sonra bakan olacakları için listede yer almayacakları iddia edilirken, ayrıca ittifak yaptıkları Büyük Birlik Partisi’ne de kontenjan ayrılacağı öne sürüldü.

BÜYÜK BİRLİK ADAYI GAZİANTEP’TE KAÇINCI SIRADA OLACAK?

Cumhur ittifakında yer alan Büyük Birlik Partisi’nin Gaziantep’ten milletvekili adayı olarak AK Parti Gaziantep Listesi’nde yer bulması beklenirken, yıllardır Büyük Birlik’in Gaziantep il başkanlığını yapan ve emeği bulunan İhsan Kaya’nın olacağı tahmin edildiği öne sürüldü. Kaya’nın 14 milletvekili sıralamasında henüz listede hangi sırada olacağına da AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Büyük Birlik Partisi Genel başkanı Mustafa Desteci’nin karar vereceği bildirildi.

8 Mayıs 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz