Açılış için gün sayıyoruz

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bir takım ziyaretlerde bulunmak üzere Gaziantep’e geldi.

Açılış için gün sayıyoruz

Bakan Ersoy’dan Gaziantep’e ziyaret

 Zeugma kazı alanında incelemelerde bulunan Bakan Ersoy, alanda kazı çalışmalarını titizlikle devam ettiğini belirterek, “Tamamlanmak üzere olan karşılama merkezi ziyaretçilerin çok daha keyifli vakit geçirmesini sağlayacak. Açılış için gün sayıyoruz” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bir takım temaslarda bulunmak üzere dün Gaziantep’e geldi.  Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya tarafından karşılanan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, ilk olarak Dionysos ve Danae evlerinde incelemelerde bulundu. Bakan Ersoy, çalışmalar hakkında Kazı Başkanı ve Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Arkeoloji Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Kutalmış Görkay'dan bilgi aldı. Ardından 'Mousalar Evi'ne geçen Bakan Ersoy, burada yapılacak çalışmaları yerinde inceledi. Ziyaretin sonunda Nizip Kaymakamı Kemal Şahin tarafından Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'a 'Çingene kızı' figürünün yer aldığı pano hediye edildi.

AÇILIŞ İÇİN GÜN SAYIYORUZ

Bakan Ersoy, Zeugma kazı alanında kazı, araştırma, belgeleme ve koruma çalışmaları titizlikle devam ettiğini ifade ederek, “Tamamlanmak üzere olan karşılama merkezi ziyaretçilerin çok daha keyifli vakit geçirmesini sağlayacak. Açılış için gün sayıyoruz” dedi.

AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI’NA ZİYARET

Zeugma'daki ziyaretini sonlandıran Bakan Ersoy ve beraberindekiler, daha sonra feribotla Rumkale ve Halfeti’ye geçti. Rumkale ziyaretinin ardından Zeugma Müzesi ve Bakırcılar Çarşısı’nı da ziyaret eden Ersoy, daha sonra AK Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret ederek partililer ile bir araya geldi. Bakan Ersoy, saat 18.00 gibi kentten ayrılarak havayoluyla Ankara’ya hareket etti.

23 Eylül 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz