755 polisle uyuşturucu operasyonu

Gaziantep’te Aydıntepe ve Nurtepe mahallelerinde 755 polisin katılımıyla düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 37 kişi gözaltına alındı.

755 polisle uyuşturucu operasyonu

2 gün boyunca 24 saat süren operasyonda sokak giriş ve çıkışları abluka altına alındı. Önceden belirlenen adrese baskınlar yapılırken,  çok sayıda uyuşturucu maddesi ele geçirildi.

Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü’nde uyuşturucu tacirlerine yönelik operasyonlar devam ediyor. Kentin birçok bölgesinde uyuşturucu tacirlerine darbe üstüne darbe yapan polis, son olarak Aydıntepe ve Nurtepe mahallerinde uyuşturucu operasyonu düzenledi. Operasyonda adeta mahalleden kuş uçurtulmadı.

755 POLİS GÖREV ALDI

10-11 Ocak tarihlerinde aralıksız süren operasyonda 48 saat boyunca mahalle giriş ve çıkışları kontrol altına alındı. Huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, vatandaşların, gençlerin, çocukların daha sağlıklı bir çevrede yaşaması ve uyuşturucu bulunan ortamlardan korunması, amacıyla gerçekleştirilen operasyonda 755 polis görev aldı.

MAHALELER ABLUKA ALTINA ALINDI

Narkotik ve Asayiş olayları olmak üzere suç işlenmesinin önlenmesi ve sokak satıcılarına (torbacı) yönelik operasyonda drone ve dedektör köpeklerin desteği ile belirtilen mahallelerin abluka altına alındı. Yolların da kapatıldığı operasyonda sokakların tamamının girişlerinde, araçlarda, şahısların üzerinde aramalar yapıldı. Daha önceden belirlenen adreslere operasyon düzenlendi.

ÇOK SAYIDA UYUŞTURUCU ELE GEÇİRİLDİ

Yapılan operasyonlarda; 45 ikamet 66 umuma açık yer, bin 350 araç ve 3 bin 830 şahıs üzerinde arama yapıldı. Bu aramalarda; 1 kilo 700 gram esrar, 1 kilo 200 gram metamfetamin (ateş – buz), 500 gram sentetik kannabinoid (bonzai), 230 gram eroin, 265 adet ecstasy hap, 180 adet captagon hap, 4 adet hassas terazi, 7 adet tabanca ve 2 adet pompalı tüfek ele geçirildi. Uyuşturucu madde imal ve ticareti, uyuşturucu madde kullanmak ve bulundurmak suçlarından 37 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin soruşturmasına başlandığı bildirildi.

12 Ocak 2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz