56 araç trafikten men edildi

Gaziantep’te koronavirüs tedbirleri kapsamında servis ve toplu taşım araçlarına yönelik denetimlerde 56 araç trafikten men edildi.

56 araç trafikten men edildi

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından 19 Mayıs 2020 günü İl merkezi ve şehirlerarası karayollarında yapılan trafik denetimlerinde 3 bin 295 araç kontrol edildi. Trafik güvenliği ve diğer vatandaşların can güvenliğini tehlikeye düşüren;

1 sürücüye alkollü araç kullanmaktan, 1 sürücüye uyuşturucu veya uyarıcı madde alarak araç kullanmaktan, 3 aracın tescil plakasına kırmızı ışık ihlalinden, 49 sürücüye ve araç plakasına hız ihlalinden, 2 sürücüye sürekli korna çalarak gürültü kirliliği yapmaktan, 16 motosiklet sürücüsüne çeşitli maddelerden, 3 sürücüye trafiği tehlikeye düşürüp hatalı şerit değiştirmekten, 137 sürücüye diğer trafik kurallarını ihlal etmekten olmak üzere toplamda 212 sürücü,  yolcu ve araç plakasına işlem yapıldı. 56 araç da trafikten men edilirken, 2 sürücü belgesine el konuldu.

FAZLA YOLCU TAŞIYANA AF YOK

Koronavirüs tedbirleri kapsamında şehiriçi ve şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan araçlara yönelik il merkezinde yapılan trafik kontrollerde ise 2 sürücüye KTK’nun değişik maddelerinden 2 sürücüye fazla yolcu taşımaktan kabahatler kanunundan işlem yapıldı. 56 vatandaşa da sokağa çıkma yasağına uymamaktan tutanak tutuldu. 1 araç da trafikten men edildi.

20 Mayıs 2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz