3. KUŞAK OLARAK ŞAMPİYON YAPACAĞIZ

Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı Adil Konukoğlu, Play-Off öncesinde Spor Tempo’ya önemli açıklamalarda bulundu.

3. KUŞAK OLARAK ŞAMPİYON YAPACAĞIZ

Konukoğlu ailesi olarak Gaziantepspor’u iki kez şampiyonluğa taşıdıklarını ifade eden Adil Konukoğlu, şunları söyledi: “Gaziantepspor’un Süper Lige çıkışını yine amcamın döneminde görme şansımız oldu. Daha sonra Abdülkadir abim şampiyon etti. Tabiki benimde en büyük hayalim ailenin üçüncü ferdi olarak, onlara yakışır bir şekilde aldığım bu emaneti şampiyon yaparak emin ellere teslim etmektir. Ama bu takımı şampiyon etmeden de bu görevi bitirmiş olamam. O nedenle benim bu takımı mutlaka şampiyon etmem gerekiyor.”

Süper Lig kapısını aralayan ve yarı final maçlarına çıkmaya hazırlanan Gazişehir Gaziantep Futbol takımı, Cuma akşamı Boluspor ile oynayacağı maça hazırlanırken Kulüp Başkanı Adil Konukoğlu ise Spor Tempo’da önemli açıklamalarda bulundu.

Şampiyonluk yolunda son 270 dakikalık mücadeleye çıkmaya hazırlanan Gazişehir Gaziantep Futbol takımında gözler Boluspor ile oynanacak olan ilk maça çevrildi. Kırmızı-siyahlı kulübün başkanı Adil Konukoğlu ise, taraftarlara ve şehrimize mesaj yolladı. OLAY SPOR ve Spor Tempo ekibine konuşan Konukoğlu’nun söyledikleri ve açıklamaları şöyle;

HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Gazişehir Gaziantep olarak Süper Lige çıkabilmek için var gücümüzle mücadele ettik, gönlümüz isterdi ki direkt şampiyon olalım. Ama Play-Off’a kaldık, buda büyük bir başarı. Takımımız ilk yılda böyle şampiyonluk mücadelesi vermesi, iyi bir noktaya gelmese küçümsenmeyecek bir başarıdır. Öncelikle emeği geçen, yönetim kurulundaki arkadaşlara, teknik heyetimize, çalışanlarımıza ve futbolcularımıza Gaziantep halkı önünde teşekkür ederim.

FİNALE 270 DAKİKA KALDI

Spor Tempo ekibinin “Finale 270 dakika kaldı” sloganını çok sevdim. Bizim için finale ve Süper Lig’e sadece 270 dakika kaldı. Ben inanıyorum, ben bu şampiyonluğa inandım. Benim futbolcularım ve teknik heyetim bu şampiyonluğa inandı. Hepimiz bu şampiyonluğa inanmış durumdayız.

HALKIMIZIN BİZİ DESTEKLEMESİNİ İSTİYORUM

Bizler şampiyonluğa inandık, Süper Lig’e artık 270 dakika kaldı. Halkımızın ve tüm sporseverlerin bizi desteklemesini istiyorum. Gaziantep’i ve şehrimizdeki bir takımı Gazişehir’i Süper Lig’de görmek için bu son 270 dakikayı iyi değerledirmemiz gerekiyor. İlk maçı evimizde oynayacağız, 11 Mayıs Cuma akşamı saat 21.00’da bütün futbolseverleri, bütün Gazianteplileri hiçbir şekilde ayrıma gitmeksizin vargücümüzle O statta olmayı, o stadı Gazişehir’e yakışır bir şekilde doldurup ve takımımızı hep birlikte desteklemeye çağırıyorum.

TÜM PASSOLİG’LER BU MAÇTA GEÇERLİ

Zaman zaman kulaklarımıza geliyor, yanlış ifadeler kullanılıyor. Passolig olarak, farklı takımların ve özellikle Gaziantepspor’un Passolig’i olan taraftarlar alınmıyor gibi yanlış ifadeler kullanıldı. Kesinlikle bizim böyle bir uygulamamız olmadı. Tüm takımların Passolig’li taraftarları tribüne alınıyor. Bu maçtada Gaziantepsporlu ve tüm takımların Passoligi olan taraftarlarımızı maça bekliyoruz. Bugüne kadar ayrım olmadı, bugünden sonra da olmaz. Hangi takımın Passoligi olursa olursun kimseye ayrım gaydım yok. Hep birlikteyiz. Biz birlikte olduğumuz için Gaziantepiz.

İNŞALLAH GAZİANTEPSPOR’DA ÇIKAR

İnşallah önümüzdeki yıllarda bizde çıkar futbolumuzu oynarız, Gaziantepspor’da çıkar futbolunu oynar. Biz 2 milyon nüfusa sahip bir şehiriz arkadaşlar, 2 milyonluk şehirde 2 tane, 3 tane takımın hiçbir sıkıntısı olmaz. Hatta bu sayı bu şehirde daha fazlada olabilir. Olmasıda gerekiyor. Zaten dönüp baktığımız zaman 2 milyon nüfusu olan ülkelerin kendi federasyonları var. Süper Ligleri var, 1. ligleri, 2. ligleri var bu ülkelerin. Mesala İstanbul’da 6-7 tane takım var. Bunları kesinlikle göz ardı etmeyelim. Bundan dolayı futbolu şehrimize ne kadar yayabilirsek, futbolumuza ne kadar sahip çıkabilirsek, o kadar başarılı bir sezon geçiririz.

ALT YAPIDA AYAĞA KALKMAMIZ GEREKİYOR

Bir başka konuya açıklık getirmek istiyorum. Bu şehrin alt yapı konusunda tekrar ayağa kalkması gerekiyor, yeniden alt yapıyı canladırmamız gerekiyor. Yeniden hayata geçirmemiz gerekiyor. Bir yıldan buyana alt yapıda inanılmaz değişiklikler yaptık, şu anda bir tane ilave sahamızı yaptık. Mesala Altınordu takımının kurduğu sistem, çok doğru bir sistemdir. Gençlere bu kadar önem verilmesi, alt yapıya bu kadar önem verilmesi inanılmaz derece doğrudur. Bizde diyoruz ki; 5-6 yıl sonra Gazişehir’in alt yapısının da herkesin imrenerek baktığı bir alt yapı durumuna gelecektir. Bu konuda hiç şüphemiz yoktur. Çalışmalarımız devam ediyor.

TEK HAYALİM GAZİANTEPLİ FUTBOLCULAR OLMASI

Alt yapıya büyük önem veriyorum. Benim tek hayalim, Süper Lig’de Gaziantepli futbolcuların, gerek Gazişehir’de gerek başka kulüplerimizde futbol oynadığını ve top koşturduğunu ve Avrupa’ya gittiğini görmek. Benim tüm arzularım bunlar. Gaziantepli futbolcular kazanmak. Bunları Süper Lig ve Avrupa kulüplerine göndermek. Bunun için çalışıyoruz ve çaba sarfediyoruz. İnşallah ileriki dönemlerde göreceğiz. El birliğiyle bunuda yapacağız.

3’ÜNCÜ KUŞAK OLARAK ŞAMPİYONLUK YAŞACAĞIM

Ben öncelikle amcam Saip Konukoğlu’nu rahmetle anıyorum. Ben amcamdan futbol konusunda çok şey öğrendim. Yöneticilik konusunda da çok şey öğrendim. Sankospor’da da bize çok büyük destekleri oldu. Gaziantepspor’un Süper Lige çıkışını yine amcamın döneminde görme şansımız oldu. Daha sonra Abdülkadir abim şampiyon etti. Tabiki benimde en büyük hayalim ailenin üçüncü ferdi olarak, onlara yakışır bir şekilde aldığım bu emaneti şampiyon yaparak emin ellere teslim etmektir. Ama bu takımı şampiyon etmeden de bu görevi bitirmiş olamam. O nedenle benim bu takımı mutlaka şampiyon etmem gerekiyor.

FUTBOLCULARIMA İNANIYORUM

Hedefe ulaşmak için sadece 270 dakika kaldı. Ben bu şampiyonluğa inanıyorum. Beni inandıran takımımdaki futbolcularım. Bizim futbolcularımızın hepsi, en az benim kadar bu işe inanmışlar. Futbolcularımızda bu inanç olduktan sonra, biz bu işi başaracağız. Hemde bizim takımımızdaki futbolcuların hiçbiri bu ligin klasmanında da değiller. Bu futbolcuların hepsi Süper Lig klasmanında oyuncular. Ve bunlar bu göreve gelirken bu inançla ve azimle buraya geldiler. Hocamıza da inanıyorum. Onun da yeri Süper Lig. Üst üste aldığımız başarılı sonuçlar ortada. İkinci yarıda 11 galibiyet almışız, bu 11 galibiyet 33 puan demek. İlk yarıyı biz 20 puanla tamamladık. Ama ikinci yarıda çok farklı olduk. Eksiklerimizi gidererek başarılı olduk. Hocamızın bu konuda çok büyük katkısı oldu.

GAZİANTEPLİ OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM

Ben Gaziantep’te şunu bekliyorum. Bir kere ben bu şehirde ayrımcılığa karşıyım. Anteplinin başına Antepli gelmeli lafı bitmeli. Bu şehirde, duran, bu şehir için çalışan, emek veren ve alın teri döken herkes benim için Anteplidir. Bir kere bunun altını net bir şekilde çizelim. İkinci konu, biz yönetim olarak maddi ve manevi herşeyi ortaya koyduk. İnancımızı ortaya koyduk, inandığımızı da defalarca söyledik. Şimdi benim bu şehirden beklentim, Boluspor ile bu şehirde oynayacağımız ilk maçımız var. Play-Off’ta oynayacağımız bu maçta tribünlere gelin, o statta bizlere ve futbolculara olan inancınızı gösterin O insanlarda bu şehrin kendilerine ne kadar inandığını görsün ve bu şehrinde şampiyonluğunu hakkettiğine inansınlar. Benim Gaziantep’ten tek beklentim bu. Başka bir arzum yok. Ben bu şehire inanıyorum, ben bu şehri seviyorum, Gaziantepte olmaktan, Gaziantepli olmaktan gurur duyuyorum, bu taraftarımızla gurur duyuyorum ve taraftarımızın da bizi yalnız bırakmayacağına inanıyorum. Bizde 270 dakika sonra O kupayı Gaziantep’e getirerek hediye edeceğiz ve sağ salim bu kupayı İnşallah teslim edeceğiz.

AVRUPA TAKIMLARINI GETİRMEYİ HEDEFLİYORUZ

Taraftarımız büyük takımları ve Süper Lig kulüplerini izlemeyi hak ediyor. Rabbim, inşallah bizlere Avrupa kulüplerini buraya getirmeyi nasip eder. Süper Lig takımlarını izlemek istiyoruz ama ileriki yıllarda ben buna inanıyorum Gazişehir ile birlikte Avrupa takımlarını Gaziantep’e getirip taraftarlarımıza izlettireceğiz. Benim tek arzum bu. Birlik ve beraberlik olursak, kenetlenirsek Allah’ın izniyle yapamayacağımız hiçbir şey yok. Biz bu şehirde bir çok şeyi başardık, başaramadığımız hiçbirşey olmadı. Yeter ki; şehir olarak kenetlenelim, birlik olalım, hep birlikte hareket edelim ve bu işi başaralım. Kimsenin ayrım yapmasına gerek yok, çünkü biz şehir olarak birlikte varız. Gazişehir ile Gaziantep birlikte varız.

BİZLER 6317 ŞEHİT VERMİŞ BİR ŞEHRİN EVLATLARIYIZ

Bakın arkadaşlar, sanayisiyle, kültürüyle ve bütün katmanlarıyla bir bütünüz. Bizler geriye döndüğümüz zaman, 7 düvele mücadele etmiş ve kendi şehrinde 11 ay aç ve susuz çarpışmış, savaşmış 6317 şehir vermiş bir şehrin evlatlarıyız. Bizler neler gördük, nerelerden kalktık geldik buralara. Biz birlik olupte şampiyonluklar mı yaşamayacağız, İnşallah onuda yaşacağız. Bu işe inanıyoruz, şehrimizde inanıyor. Dostumuz, esnafımız, halkımız bu işe inanıyoruz. İnşallah Cuma akşamı bu şehir stadı dolduracak ve cıvıl cıvıl bir tribün göreceğiz. Ve bu stattan çıkarken de, şampiyonluğun şifresi olan 270 dakikanın 90 dakikasını başarılı bir şekilde tamamlamış olarak, el ele verip çıkacağız.

8 Mayıs 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz