2020 yol haritası çizildi

Gaziantep OSB’de hedef doğal yaşamı bozamadan üretimi sürdürmek...

2020 yol haritası çizildi

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Toplantısı Vali Davut Gül'ün başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantının ardından OSB'nin Arıtma Tesisi ve Çamur Yakma Alanlarında incelemelerde bulunan Vali Gül, hedefin doğal yaşamı bozmadan üretimi sürdürmek olduğunu kaydetti. Gül, OSB'de yapımı devam eden cami inşaatında incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Toplantısı Gaziantep Valisi Davut Gül'ün başkanlığında gerçekleştirildi.  Toplantıya OSB Başkanı Cengiz Şimşek, Adil Konukooğlu, Sezer Cihan ve diğer yetkililer katıldı. 2019 yılının değerlendirildiği toplantıda 2020 hedef ve beklentileri de konuşuldu. 2020 yılında Gaziantep sanayisinin atılım yılı olacağının vurgulandığı toplantıda ihracat rekorunun bir kez daha kırılması hedeflendi.

HER ZAMAN SANAYİCİNİN YANINDAYIZ

5’inci OSB’deki yatırımların 2020 yılında da devam edeceği belirtilirken, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti, sanayicilerin yaşayabileceği her türlü sorunda yanlarında yer  alacaklarını kaydettiler. Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep'in başarısına vurgu yaparak, bu başarıda şehrin birlikte iş yapma kültürünün önemine işaret etti.

EN UCUZ ELEKTRİK GAZİANTEP’TE

Türkiye ve Gaziantep'in büyüyerek gelişmesi için ellerinden geleni yapacaklarını aktaran Gül, "Türkiye'de teşvikli bölgelerin ayrı tutarsak Türkiye'nin en ucuz elektriği ve en ucuz suyu Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi'nde kullanılıyor. Bu ise yöneticilerin bu şehri iyi yönettiğini gösteriyor. Yöneticileriniz sizlerin menfaatini kendi menfaati gibi tutarak bunu olabildiğince geliştirmeye çalışıyorlar. Odalarımızın başarısı belli. Burada yapmamız gereken kamu olarak sizlerin önünü açmak. Şirketler, markalar, patentler hepimizin. O açıdan da bu şirketlerin büyüyerek gelişmesi, Türkiye ve Gaziantep için üretmesi, bu pastanın daha da büyümesi için sizlerin yanındayız" dedi.

CAMİ İNŞAATINDA SON DURUM NE?

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Toplantısı’ndan sonra OSB'de yapımı devam eden cami inşaatında incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Cami inşaatının kısa süre tamamlanacağı öğrenildi. Vali Gül buradan daha sonra Organize Sanayi Bölgesi Müteșebbis Heyeti ile OSB'nin Arıtma Tesisi ve Çamur Yakma alanlarında incelemelerde bulundu. Gül tesisle Organize Sanayi Bölgesi’nde doğal yaşamı bozmadan üretimi sürdürmeyi hedeflediklerini kaydetti.

FİRMALARI ZİYARET ETTİ

Vali Gül, İnşaat incelemelerinden sonra firma ziyaretleri gerçekleştirdi. Vali Gül, ilk önce Asya Suni Dericiliği ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Zengin'den şirket faaliyetleri hakkında bilgi aldı, üretim tesisinde incelemelerde bulundu. Vali Davut Gül, daha sonra Akın Bulgur Şirketini ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı ile sektör üzerine değerlendirmelerde bulundu.

18 Şubat 2020 (Talip Öztürk)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz