MHP MİLLETVEKİLİ HASTANENİN ORTAĞI ÇIKTI

Kilis'in Elbeyli ilçesindeki Çobanbey Gümrük Kapısı'ndan, Türkiye'ye giren MHP Milletvekili Muhittin Taşdoğan’ın ortağı olduğu Özel MMT Amerikan Hastanesi’ne ait ambulansta 20 kilo esrar ele geçirildi.

MHP MİLLETVEKİLİ HASTANENİN ORTAĞI ÇIKTI

 Olayla ilgili olarak 3 kişi gözaltına alındı. Sağlık İl Müdürlüğü ambulansın bir özel hastaneye ait olduğunu ifade ederek, konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi. MMT Amerikan Hastanesi, yaptığı yazılı açıklamada da ambulansın kiralık olduğunu savundu.

Özel hastaneye ait ambulansta 20 kilo esrar bulundu

Gaziantep'teki MHP Milletvekili Muhittin Taşdoğan’ın ortağı olduğu özel MMT Amerikan Hastanesi’ne ait Y.Y. yönetimindeki 01 CGT 37 plakalı ambulans, hastanede tedavisi biten Suriyeli hastayı ülkesine bıraktı. İddiaya göre, ambulans Türkiye'ye dönüşte Çobanbey Gümrük Kapısı'nda, Gümrük Muhafaza ekipleri tarafından durdurularak arandı. Aramalarda ambulansın sedye bölümünde 20 kilo esrar ele geçirildi. Olayla ilgili olarak sürücü Y.Y. ile yanındaki N.Ç. gözaltına alındı. Şüphelilerin ifadeleri doğrultusunda uyuşturucuyu alacağı belirlenen M.H. de Çobanbey Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Bölge Amirliği ekiplerince Elbeyli ilçesinde yakalandı. Şüpheliler sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SORUŞTURMA BAŞLATTI

Sağlık Müdürlüğü konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Ambulansın bir özel hastaneye ait olduğu, konunun hassasiyetle takip edildiği belirtildi.

Açıklamada şöyle denildi; “Çeşitli basın kuruluşlarında  13.11.2018 tarihli  “Suriye’den dönen ambulansta esrar ele geçirildi" başlığıyla yer alan haberler hakkında kamuoyunda yanlış algılara sebebiyet vereceği düşünüldüğünden aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

 “…Kilis’in Elbeyli ilçesinde Suriye’den dönen özel bir hastaneye ait 01 CGT 37 plakalı ambu-lansta 20 kilogram esrar ele geçirildiği bu ambulansın Gaziantep’teki özel bir hastanede tedavisi tamamlanan Suriyeli hastayı ülkesine bıraktıktan sonra Çobanbey Gümrük Kapısı’nda gümrük muhafaza memurlarınca durdulduğu, yapılan aramada sedye altına gizlenmiş 20 kilo esrar bulun-duğu tespit edilmiştir’…”şeklinde geçen haberdeki söz konusu ambulansın Sağlık Bakanlığına ait olabileceği gibi yanlış algılara neden olabileceği düşünülmüştür.

 Bahsi geçen ambulans Gaziantep ilinde Özel bir hastaneye ait olup, Sağlık Bakanlığına ait değildir. Konuyla ilgili olarak soruşturma başlatılmış olup, hassasiyetle takip edilmektedir.”

AMERİKAN HASTANESİ’NDEN AÇIKLAMA

MMT Amerikan Hastanesi’de konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ambulansın kiralık olduğu altı çizildi.

MHP Milletvekili Muhittin Taşdoğan’ın ortağı olduğu hastanede şu yazılı açıklama yapıldı; “ Haberlere konu olan ambulans hastanemize ait değildir. Hastanemize ait olan ambulans aracı bakımda olduğu için söz konusu araç geçici olarak özel bir ambulans şirketinden kiralanmıştır. Olayın gerçekleştiği 13.11.2018 günü, Kilis ili Elbeyli ilçesine rutin tedavisi biten bir hastanın bırakılması için ambulans görevlendirilmiş ve 2016 yılından bu yana kuruluşumuzda çalışan Y.Y isimli personel ambulansla birlikte hastanemizden hareket etmiştir.

Ambulans görevini bitirip şehrimize dönerken Kilis Çobanbey Gümrük Muhafaza, Kaçakçılık ve İstihbarat Bölge Amirliği ekiplerince sınır geçişi esnasında incelenmiş ve araçta haberlere konu olan madde bulunmuştur. Olaya karışan kişiler ile ilgili Kilis Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yasal işlemler başlatılmıştır.

Söz konusu olayı gerçekleştiren kişilerin eylemi kendi iradeleri ile planlayıp uyguladıkları ve olayın hastanemizle ilgisi olmadığı, aksine Hastanemizin bu olay neticesinde mağdur olduğu yapılan tahkikat sürecinde açıkça ortaya çıkmıştır.  Uzun yıllardır bölgeye referans sağlık hizmeti sunan Kuruluşumuzun konu ile yakından veya uzaktan ilgisi bulunmamaktadır.

MMT Amerikan Hastanesi olarak suçluların en ağır cezayı alması konusunda Yüce Türk Adaletine ve yargımıza olan güvenimiz tamdır.”

14 Kasım 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz