2 yılda 41 milyon TL aydınlatma yatırımı

Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş, müşterilerine daha kaliteli hizmetler sunmak hedefiyle, mevcut aydınlatma sistemlerinde bakım, onarım ve yatırım çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

2 yılda 41 milyon TL  aydınlatma yatırımı

Toroslar EDAŞ, Gaziantep’te sürdürülebilir ve kaliteli enerji sağlamak için şebeke ve aydınlatma yatırımlarını sürdürüyor. Gaziantep’e 2019 yılında yaklaşık 17 milyon TL’lik aydınlatma yatırımı yapılacak.

Aydınlatmalar yenileniyor

Kentte yapılan çalışma kapsamında ekonomik ömrünü dolduran aydınlatma ekipmanlarını yenileriyle değiştirirken, henüz ekonomik ömrünü doldurmamış, kullanılır durumda olan fakat dış etkenler sebebiyle arızalanan aydınlatma armatürleri de bakım ve onarımdan geçiriliyor.

Faaliyet gösterdiği 6 ilde 8,3 milyon nüfusa hizmet veren Toroslar EDAŞ 2019 yılının ilk 9 ayında Gaziantep’te yürütülen aydınlatma çalışmaları kapsamında, 6 bin 357 adet armatürü ekonomik ömrünü tamamladığı için yeniledi. 15 bin 700 adet armatür yanar hale getirildi. Dış etkenler sebebiyle hasar gören 24 bin 259 metre kablo da yenilendi.

Toroslar EDAŞ, sorumluluk bölgesinin genelinde yaptığı yatırımlar ve operasyonel iyileştirmeleri hayata geçirmeye ve bu hizmetleri müşterileriyle paylaşmaya devam edecek.

7 Ekim 2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz