YÖK BÖYLE BUYURDU

Gaziantep Üniversitesi’nde FETÖ soruşturması ilk kurbanlarını verdi.

YÖK BÖYLE BUYURDU

 Rektör Ali Gür’ün sağ kolu olan Rektör Yardımcıları Savaş Gürsoy ve Hilmi Bayraktar ile Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Murat Taner Gülşen istifa etmek zorunda kaldı.

Gaziantep Üniversitesi’nde istifaların arakasında YÖK’ün FETÖ soruşturması çıktı. YÖK, yaklaşık 2 ay önce Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür ve atadığı kişiler hakkında çıkan FETÖ soruşturması başlattı. YÖK Denetleme Kurulu Başkan Vekili Gülfettin Çelik’ten oluşan 4 kişilik denetleme kurulu, Gaziantep’e gelerek soruşturma ve inceleme yaptı.

YÖK Denetleme Kurulu, Rektör Ali Gür ve yönetimi hakkında FETÖ iddialarıyla ilgili önemli bilgi ve belgelere ulaştı.

İSTİFA ETTİRİLDİLER

YÖK Denetleme Kurulu’nun soruşturma raporu üzerine GAÜN Rektörü Ali Gür’den Rektör Yardımcıları Savaş Gürsoy ve Hilmi Bayraktar ile Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Murat Taner Gülşen’in görevden alınmasını istedi.

FETÖ soruşturmalarından dolayı Rektör Gür, sağ kolum diye ifade ettiği iki yardımcısı Savaş Gürsoy ve Hilmi Bayraktar ile Diyarbakır ve İngiltere’ye kadar uzanan yakın arkadaşı Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Murat Taner Gülşen’i istifa ettirdi.

REKTÖR ZOR DURUMDA

İki yardımcısı Gürsoy ve Bayraktar ile Başhekim olarak atadığı yakın arkadaşı Gülşen’i kaybeden Rektör Gür’ü çok zor durumda olduğu öğrenildi.

Mehtap Yılmaz, Rektör Eşi Gür’ün yaşadığı sıkıntıları atfen geçtiğimiz hafta YÖK Denetleyicilere hodri meydan çeken bir yazı kaleme almıştı.

Bu denetleme de nerede çıktı diyen Yılmaz, zor günler geçiren eşi Gür’e yazılarıyla adeta destek vermişti. Yılmaz, YÖK Denetleyicilere gözdağı vererek,  “ Demirden korksak trene binmezdik. Hodri meydan “diye yazmıştı.

CUMHURBAŞKANI’NA ALMANCI DEMİŞTİ

FETÖ Soruşturması kapsamında istifa etmek zorunda kalan Rektör Yardımcısı Ali Gür’ün her daim arkasında durduğu isimdi.

Hilmi Bayraktar, bir konferansında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Alman ekolünden gelen biri olduğunu ifade etmiş ve kamuoyunda büyük tepki almıştı. Bayraktar’ın Osmanlı padişahları hakkında hakarete varan iddiaları bulunuyordu.

GÜR YAKIN ARKADAŞI BAŞHEKİMİ KORUYAMADI

Rektör Ali Gür, göreve gelir gelmez ilk atamayı Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimliği yakın arkadaşı Murat Taner Gülşen’i yapmakla oldu. Dicle Üniversitesi’nde birlikte çalışan Gür ve Gülşen’in dostluğu İngiltere’de aynı evde kalacak kadar çok eskiye dayanıyor.

Gülşen, Başhekim olduktan sonra aracında çok sayıda FETÖ kitaplarıyla birlikte yakalanmıştı. Polise verdiği ifadesinde kitapları kendisine FETÖ’nün 2012’deki Rektör Adayı Celallettin Camcı tarafından Kahramanmaraş’ta sürgündeyken hediye olarak getirdiğini söylemişti.

Gülşen’in sürgüne gittiği iddiası, Kahramanmaraş Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği’nin resmi yazısıyla yalan çıkmıştı. Gülşen’in Kahramanmaraş’ı kendisinin tercih olduğu anlaşılmıştı.

İstifa eden Gülşen, Rektör Gür, Mehtap Yılmaz ile birlikte 17-25 Aralık’tan sonra Abdüllatif Şener’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ağır hakaret içeren konferansına birlikte katılmıştı.

REKTÖR’ÜN SORUŞTURMASI SÜRÜYOR

En yakınındaki üç ismin YÖK tarafından görevden alınması, Ali Gür’de şok etkisi yarattı. YÖK’ün, Ali Gür ile ilgili soruşturmasının da devam ettiği öğrenilirken, bu soruşturmanın da kısa sürede içerisinde tamamlanabileceği ifade ediliyor

23 Haziran 2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
Keser döner sap döner gün gelir hesap döner mazlumun,suçsuzun ahı yerde kalmaz herşeyden önce ilahi adalet var gözünün üstünde kaş var deyip milleti ekmeğinden rızkından etmek değil bu(hain olanın ekmeği deil onlara müstehak) keyfi haraket edilecek yer değildir orası devletin,vatandaşın,milletin evidir üniversiteler...Daha bakalım ekipde neler çıkacak tepeden inmeler ne yapacak...
Yöktür adalet23 Haz 2017 16:10:07