TMSF’den Naksan’ın şirketine satış ilanı

SA-TI-YO-RUM

TMSF’den Naksan’ın şirketine satış ilanı

Gaziantep’te 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra TMSF tarafından el konulan Nakıboğlu ailesinin ortağı olduğu Elit Baskılı Ürünler Ambalaj’ın fabrikası ve arsası satışa çıkarıldı. Naksan Holding’den yapılan açıklamaya göre, kapalı zarf şeklinde yapılacak olan ihalede bu alanın muhammen bedeli ise 60 milyon TL olarak belirlendi.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu(TMSF), 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra Kuruma devredilen bazı işletmelerin satışını gerçekleştirmeye devam ediyor. Gaziantep’te Nakıboğlu ailesinin sahibi olduğu Naksan Holding’in ortağı olduğu Elit Ambalaj ile ilgili sürpriz bir gelişme taşandı. Naksan Holding’ten yapılan açıklamaya göre TMSF’ye devredilen, Elit Baskılı Ürünler Ambalaj San. ve Tic. A. Ş. Fabrikasının satışı çıkarıldığı duyuruldu.

60 MİLYON TL’YE SATIŞTA

Naksan Holdin’ten yapılan açıklamaya göre TMSF, Naksan Holding’din ortağı olduğu Elit Ambalaj Ürünler’in fabrikası ve arsasının satışa çıkarıldığı duyuruldu. Söz konusu alanın muhammen bedeli ise 60 milyon TL olarak açıklandı.

İHALE BİLGİLERİNE İLİŞKİN BİLGİLER

İhale Kapalı Zarf Teklif ve Açık Artırma yöntemi ile Gaziantep (.Organize Sanayi Bölgesi 13 nolu Cadde Şehitkâmil/Gaziantep adresinde 18.10.2017 tarihinde saat 14:00'da yapılacaktır..

İstekliler satışa konu Fabrika Binası ve Anası için teklif edecekleri bedelin yüzde 2'si kadar teminat tutarını Yapı kredi Bankası A.Ş Gaziantep Zeugma Şubesi nezdindeki TR60 0006 7010 0000 0093 9194 62 İBAN No.lu TL hesabına nakden yatıracak ya da aynı tutarda teminat mektubunu ŞİRKET’e teslim edeceklerdir. İhale mahallinde nakit teminat tahsili yapılmayacaktır.

Teklifler ihaleden 1 saat öncesine kadar şirketin adresine elden teslim edilebilecektir.

Satış koşulları ve satışa sunulan varlıklar hakkında daha ayrıntılı bilgi aşağıdaki başvuru adresinden temin edilebilecektir.

Teklif verenler bu ilandaki ve şartnamedeki satışa ilişkin koşulları ve diğer hükümleri ile ŞİRKET'in ihale usullerini kabul etmiş sayılırlar.

Satışa konu Varlık ile ilgili bilgiler ve fotoğraflar taahhüt niteliğinde olmayıp genel bilgi niteliğindedir.

Satışa konu Varlığın devir ve tescil işlemleriyle ilgili her türlü sözleşme masraflar alıcıya, vergi resim ve harçlar ile buna benzer tüm yükümlülükler yasal düzenlemeler kapsamında taraflara aittir.

ŞİRKET devlet ihale Kanunu ve Kamu İhale Kanununa tabi olmadığından ihale yapıp yapmamakta veya dilediğine yapmakla serbesttir.

Satış ilanında dizgi ve baskı hatası olması halinde ŞİRKET tarafından yapılacak açıklamalar geçerlidir.

Teklifi kabul edilen isteklinin ŞİRKET tarafından verilen sürede yükümlülüklerini yerine getirmemesi veya satın almaktan vazgeçmesi halinde ŞİRKET ikinci en yüksek teklif sahibinden varlığı safin almasını isteyebilir.

 

28 Eylül 2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz