TAŞDOĞAN’IN PARMAĞI VAR MI?

Gaziantep Üniversitesi’nde ülkücü öğrenciler, Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun anma etkinliğinde istiklal marşı ve Kuran-ı Kerim okudukları için Rektörlük tarafından soruşturma açıldı.

TAŞDOĞAN’IN PARMAĞI VAR MI?

Gaziantep Ülkü Ocakları, ülkücü öğrencilere açılan soruşturmaya tepki göstermek için basın toplantısı yapacağını duyurdu. Basın mensuplarının çağrıldığı toplantı Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nden gelen bir talimatla iptal edildi. Basın toplantısını iptal edilmesinde MHP İl Başkanı Muhittin Taşdoğan’ın etkili olduğu öne sürüldü.

Ege Üniversitesi’nde PKK’lılar tarafından 20 Şubat 2015’de şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ölümünün yıldönümünde Gaziantep Üniversitesi’nde ülkücü öğrencileri bir anma etkinliği düzenledi.

20 Şubat tarihinde bir grup ülkücü öğrencinin katıldığı Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu anma etkinliğinde; Türk bayrağı açıldı, , Kuran-ı Kerim okundu ve üniversite kampusu içinde bulunan Atatürk büstüne kadar ellerde Türk bayrağıyla yürüyüş yapıldı. Öğrenciler, Atatürk büstünün önünde Ülkücü Andı okuduktan sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

REKTÖRLÜK SORUŞTURMA AÇTI

Gaziantep Üniversitesi Rektörlüğü, Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu anma etkinliğine katılan bir grup ülkücü öğrenci hakkında soruşturma açıldı.

Rektörlük Avukatı İbrahim Satıl imzalı soruşturma evrakında; “Daha önce Rektörlük ’ten izin talebinde bulunulmuş, Rektörlük bu izni uygun görmemiştir. Buna rağmen bir grup öğrenci Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun fotoğraflarının bulunduğu, Türk bayrağı asıldığı, İstiklal Marşı ve Kuran-ı Kerim okunduğu, Atatürk büstüne kadar yürüyerek burada Ülkücü Andı okunduğu tespit edilmiştir” denildi.

Anma etkinliğine katılan öğrenciler İbrahim Halil Şahan (GAÜN Ülkücü Öğrenci Başkanı), Beytullah Özpolat, Ali Alper Derecik, Şaban Furkan Kaya ve Enes Türk hakkında izinsiz gösteri yapmaktan dolayı soruşturma açıldı.

Haklarında soruşturma açılan öğrenciler hakkında 1 ile 3 ay arası üniversiteden uzaklaştırma cezası verileceği öğrenildi.

ANLAMLI TWİTT

Ülkü Ocakları Gaziantep Üniversite Başkanı İbrahim Halil Şahan, anlam etkinliği düzenledikleri için haklarında soruşturma üzerine kendi twitter hesabı üzerinde bir paylaşımda bulundu.

Şahan, “ Arkamdaki Şanlı Türk bayrağı mıydı size batan ... Yoksa Yiğidim, Fırat Yılmaz Çakıroğlunun fotoğrafı mı ? Andolsun ki mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz ...” dedi.

ÜLKÜ OCAKLARININ BASIN TOPLANTISI ENGELLENDİ

Gaziantep Üniversitesi’nde bir grup öğrenci, izinsiz Kuran-ı Kerim ve İstiklal Marşı okudukları için soruşturma açılması üzerine Gaziantep Ülkü Ocakları dün bir basın toplantısı düzenleyerek, kararı protesto etmek istedi.

Gaziantep’te tüm basın kuruluşlarına; 20 Şubat 2015 tarihinde Ege Üniversitesinde PKK'lı sözde öğrenciler tarafından şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nu anmak üzere Gaziantep Üniversitesinde düzenlenen programda 12 öğrencimize İSTİKLAL MARŞI okudukları, SAYGI DURUŞUNDA bulundukları, KURAN-I KERİM okudukları ve ATATÜRK BÜSTÜNE yürüyüp orada Vatanın bölünmez bütünlüğü adına and içtikleri için Gaziantep Üniversitesi Rektörü Sayın Ali GÜR tarafından soruşturma başlatılmıştır.

Konu ile ilgili Ülkü Ocakları Gaziantep İl Başkanı Mehmet Fuat Yozbatıran 13.03.2018 Çarşamba (BUGÜN) Saat: 15.00'da Ülkü Ocakları İl binamızda basın açıklaması yapacaktır. Siz kıymetli basın mensubu arkadaşları aramızda görmekten onur duyarı” bülteni geçildi.

BASIN TOPLANTISI İPTAL EDİLDİ

Ülkü Ocakları Gaziantep İl Başkanı Mehmet Fuat Yozbatıran’ın yapacağı basın toplantısı, toplantı saatine dakikalar kala iptal edildi.

Ülkü Ocakları binasına giden gazeteciler, basın toplantısının iptal edildiği haberini aldı.

MHP İL BAŞKANI TAŞDOĞAN’IN PARMAĞI VAR MI?

Gaziantep Ülkü Ocakları’nın düzenleyeceği basın toplantısının Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nden gelen bir talimatla iptal edildiği öğrenildi.

İddiaya göre; Ülkü Ocakları İl Başkanlığı’nda basın toplantısı yapacağı bilgisine ulaşan Gaziantep Üniversitesi Rektörlüğü harekete geçti. Rektörlüğün MHP İl Başkanlığı ve Ülkü Ocakları yetkilileriyle bir görüşme yaptığı öne sürüldü.

MHP İL Başkanı Muhittin Taşdoğan’ın Ülkü Ocakları Genel Merkezi’ne durumu bildirmesi ve Rektörlük ile Ülkü Ocakları Genel Merkezi arasında yaşanan telefon trafiği sonucu iptal kararı alındığı iddia edildi.

13 Mart 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
sakın ola muhittin taşdogana açılacak akademik kadro engellemesin basın açıklamasını. yakında gaünde öğretim görevlisi olacak muhşttin
gaün14 Mar 2018 14:02:37