Taşdoğan’dan stüdyo daire çıkışı

Fuhuş maksadıyla kiralanıyorlar

Taşdoğan’dan stüdyo daire çıkışı

MHP Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, geçtiğimiz aylarda Gaziantep gündemini meşgul eden günlük ve haftalık kiralanan stüdyo dairelerin çoğunlukla fuhuş maksadıyla kiralandığını söyledi. Taşdoğan, hal böyle olunca cinsel yolla bulaşan hastalıklarda artış olduğunu belirterek, “Özellikle Şahinbey bölgesinde sayı olarak fazla bulunan bu dairelerin denetimleri bir an önce yapılmalıdır. Günlük ve haftalık kiralama sistemine fuhuşa engel olacak kriterler konulmalıdır.” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, parti yönetimiyle düzenlediği basın toplantısında kent gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.  MHP il binasında düzenlenen toplantıda Taşdoğan, stüdyo daireleri, artan yabancı dernek sayıları ve eski Kamil Ocak Stadyumu yerinin akıbetinin ne olacağı konularını ele aldı.

FUHUŞ AMACIYLA KULLANILIYORLAR

 “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan "Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği Taslağı"na göre artık stüdyo daireler yapılamayacak.” diyen Taşdoğan, şöyle dedi: “Şehrimizde de yoğun olduğu bilinen bu günlük ve haftalık kiralanan daireler çoğunlukla fuhuş maksadı ile kiralanmaktadır. Çünkü hiçbir denetim ve izin uygulaması bulunmamaktadır. Özellikle Şahinbey bölgesinde sayı olarak fazla bulunan bu dairelerin denetimleri bir an önce yapılmalıdır. Günlük ve haftalık kiralama sistemine fuhuşa engel olacak kriterler konulmalıdır. Bu kriterler konulamaması durumda günlük ve haftalık kiralanma sistemi yasaklanmalıdır.”

BELEDİYELER UYGULAMALARI HAYATA GEÇİRSİN

Ülkemizde ve şehrimizde artmakta olan fuhuşun önüne geçilmesinin zor bir hal almaya başladığını belirten Taşdoğan, “Ankara Üniversitesi raporlarında Türkiye’de 100 binin üzerinde kişinin fuhuş yaptığı tahmin edilmektedir. Hal böyle olunca cinsel yolla bulaşan hastalıklarda artma göstermektedir. 2010 yılına kadar artış oranı yılda 500 gibi düşük seviyedeydi. 2010 yılından sonra bu oran yılda 2 binlere dayandı. Son yıllarda her yıl ortalama bin-2 bin kişiye AIDS tanısı konuluyor. Fuhuş konusu olduğu zaman işin içine ev giriyor, toplumsal düzen giriyor ve tabiki sağlık giriyor. Bu konuyla ilgili Emniyet Müdürlüğümüzün çalışmalarına destek olmak amacıyla belediyeler de 1+1 günlük ve haftalık kiralanan daireler için bir an önce gerekli uygulamaları hayata geçirmelidir.” diye konuştu.

YABANCI DERNEKLER ARTTI

MHP’li Taşdoğan’ın gündemindeki bir diğer konu ise Suriyeli dernekler oldu. Taşdoğan, Gaziantep’te özellikle Suriyeli mültecilerin kurduğu dernek sayılarında artış olduğunun altını çizdi. Taşdoğan, “Bunu sadece Suriyelilerle sınırlı tutmak istemiyorum. Suriyelilerin kurduğu derneklerin yanı sıra birçok da yabancı dernekler var. Ulaştığımız bilgilere göre geçtiğimiz aylarda amaç dışı faaliyetten dolayı 7 dernek kapatılmıştır. Halen ise 33 yabancı dernek faaliyettedir. Suriyeli mültecilerin kurduğu dernek sayısı ise 230 olarak bilinmektedir.” şeklinde konuştu.

VALİLİĞE UYARI

“Bu dernekler gerçekten amaçlarına uygun mudur? Bu derneklerin arasında IŞİD ve PKK ile bağlantısı bulunan dernekler var mıdır?” diyen Taşdoğan, şunları kaydetti:  “Çünkü ülkemizdeki denetimsizlik sıkıntısı bu derneklerin ne amaçla kurulduğunu ve hangi amaca hizmet ettiği bilinmezliğine sürüklemektedir. Yabancı derneklerin birçoğu ajan faaliyeti sürdürüyor olamaz mı? Gaziantep Valiliği’ni bu konuda uyarmak istiyorum. Özellikle yabancıların ve Suriyelilerin kurdukları derneklerin denetimlerini sıkı bir şekilde ve düzenli olarak gerçekleştirmelidir. Özellikle İŞİD ve PKK ile en ufak bağlantısı olan dernekler kapatılmalıdır. Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’müzün başarılı operasyonlarıyla da bu hainlerin tepesine yumruğumuzu indirmeliyiz. Gaziantep ajanların ilgisini çeken bir şehir halindedir. Hatırlarsanız 2015 yılının Mart ayında İngiliz kızlara yardım ederek İŞİD’e katılmalarını sağlayan Kanadalı bir ajan yakalandı. Ardından yine 2015 yılının temmuz ayında Amerikan ajanı Gaziantep'te Suriye sınırında 2,5 kilogram külçe altınla yakalandı. Bu ajanın İŞİD’e militan satın almak için geldiği tespit edildi. Bu nedenle dikkat etmemiz gerekiyor. Çünkü Gaziantep gerek sanayisi gerekse yatırım alanı bakımından herkesin ilgisini çekmektedir. Gerçek denetim ve tedbirlerle şehrimizdeki birçok sıkıntıyı aşabiliriz. Bunların başında terör, uyuşturucu ve fuhuş geliyor.”

AHDE VEFAYI BİLELİM

Taşdoğan, son günlerde kent gündemini meşgul eden eski Kamil Ocak Stadyumu yerinin ise bir meydan olması gerektiği savundu. Taşdoğan, “Gaziantep’e güzel bir meydan yapılması şarttır.” diyerek şöyle konuştu: “Bu konuyla ilgili tüm sivil toplum kuruluşlarını desteğe davet ediyorum. Gaziantep’in hem fikir olduğu konu bu alanın meydan olması yönündedir. MHP olarak bir başka önerimizde Kamil Ocak’ın isminin bu meydanla yaşatılmasıdır. Gelin bu meydanın adını Kamil Ocak Meydanı yapalım. Bu isimle gerekli çalışmaları ve adımları atalım. Meydan olması ve Kamil Ocak’ın adının verilmesi için bize düşen tüm girişimlerde bulunmaya hazırız. Yeter ki, ahde vefayı bilelim. Çünkü bu şehir için Kamil Ocak önemli biridir. Bu stadyum ve spor salonunun inşasında emeği çok büyüktür.”

ŞAKA YAPMIYORUZ

Taşdoğan basın açıklamasını şu sözlerle sonlandırdı: “Şehrimizde bunlar olurken ülke gündemimizde yoğun bir şekilde devam etmektedir. Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’nin Biz Kerkük sevdalılarıyla devlet duruşuyla gösterdiği duruşu hatırlatır. Nerde bir Türk varsa derdi derdimizdir. 82-83 derken şaka yapmıyoruz. Hainler ve zalimler bir kez daha duysun! Kerkük Türk’tür Türk Kalacak.”

12 Ekim 2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz