Son Dakika...Birliklerin seçim tarihi değişiyor

Türkiye'deki tüm oda ve borsa seçimlerinin Bakanlar Kurulu kararı ile Nisan ayına ertelenmesinin ardından ihracatçılar birlik seçimlerinin biraz daha öne çekilmesi veya arkaya alınması için Türkiye İhracatçılar Meclisi...

Son Dakika...Birliklerin seçim tarihi değişiyor

Türkiye'deki tüm oda ve borsa seçimlerinin Bakanlar Kurulu kararı ile Nisan ayına ertelenmesinin ardından ihracatçılar birlik seçimlerinin biraz daha öne çekilmesi veya arkaya alınması için Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi'ye gitti.

Talebi olumlu bulan Büyükekşi'nin konuyu Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'ye götüreceği öğrenildi. Türkiye'deki tüm oda ve borsaların, ekim ayında başlayıp kasımda tamamlanması gereken organ seçimleri, Bakanlar Kurulu'nun 24 Eylül'de Resmi Gazete'de yayımlanan kararı ile 2018'in Nisan ayına ertelenmişti.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, erteleme ile ilgili yaptığı açıklamada, daha sağlıklı ve adil bir seçim sürecinin işletilmesi için tüm oda ve borsa seçimlerinin Nisan 2018'e ertelendiğini belirtmiş, "Muhtelif odalarda firma kuruluşlarında normalin çok üzerinde artışlar olduğunu tespit ettik. Oda ve borsalarımızdan gelen şikayet ve talepler nedeniyle seçimleri 6 ay erteleme kararı aldık." ifadesini kullanmıştı.

 

2 Ekim 2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz