MEHMET IŞIK FETÖ’DEN TUTUKLANDI

Gaziantep'te geçtiğimiz günlerde FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakılan iş adamı Mehmet Işık, savcılık itirazının ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

MEHMET IŞIK FETÖ’DEN TUTUKLANDI

Gaziantep’te geçtiğimiz günlerde FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan iş adamı Mehmet Işık savcılığın itirazı üzerine tekrar gözaltına alındı. Gaziantep Ticaret Odası(GTO) eski yönetiminde de görev alan Işık, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Gaziantep’te FETÖ/PDY soruşturması kapsamında geçtiğimiz günlerde 4 ayrı eş zamanlı operasyonlar düzenlenmişti. Eş zamanlı gerçekleşen operasyonda terör örgütüne para akışı sağlayan 5 şüpheli yakalanmış, gözaltına alınana şüphelilerden Mehmet Işık adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken Mustafa Yıldırım, Ömer Faruk Kanat, Sıdık Polat ve Asef Selçuk Melekoğlu tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

MEHMET IŞIK TEKRAR TUTUKLANDI

Adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Mehmet Işık hakkında savcılık karara itiraz etti. Gaziantep 2. Sulh Ceza Hâkimliğince itirazın kabulü ile şüpheli Mehmet Işık hakkında yakalama emri çıkarıldığı, şüpheli hakkındaki yakalama kararının infaz edilerek mevcutlu olarak çıkarıldığı Gaziantep 2. Sulh Ceza Hâkimliğinin 23/06/2017 tarih ve 2017/546 sayılı kararı ile tutuklanmasına karar verildi.

EYÜP BARTIK’IN YÖNETİMİNDE YER ALIYORDU

Mehmet Işık önceki dönem GTO Başkanı Eyüp Bartık’ın yönetiminde de yer alıyordu. Eyüp Bartık’ın yargılandığı Bank Asya’ya 500 bin TL para yatırılmasında Mehmet Işık’ın da adı geçiyordu.

 

23 Haziran 2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz