Şehit Yüzbaşının Baba Evine Ateş Düştü

Lice'de, PKK'ya yönelik operasyonlarda çıkıan çatışmada şehit olan 34 yaşındaki Jandarma Yüzbaşı Fuat Oğuzcan'ın, Gaziantep'teki baba evine ateş düştü.

Şehit Yüzbaşının Baba Evine Ateş Düştü

Diyarbakır'ın  Lice İlçesi'nde,  PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan  Jandarma Yüzbaşı 34 yaşındaki Fuat Oğuzcan'ın acı haberi, memleketi  Gaziantep'te yaşayan ailesini yasa boğdu.

BİNAYA DEV TÜRK BAYRAĞI ASILDI

Şehit  Jandarma Yüzbaşı Fuat Oğuzcan'ın acı haberi, Merkez Komutanı Albay  Hakan Şahin ile askeri yetkililer tarafından  Ulus Mahallesi'nde oturan Nuri ve Kanime Oğuzcan çiftine verildi. Oğullarının acı haberiyle sinir krizi geçiren aileye sağlık görevlileri tarafından müdahale edilirken, binaya dev Türk bayrakları asıldı.

LİCE'YE GEÇİCİ GÖREVLE GİTMİŞTİ

Şehidin baba evi, acı haberi duyan yakınlarının akınına uğradı.  Ayşe Fatma Oğuzcan ile evli ve 7 aylık Elif isminde çocuğu bulunan şehit Fuat Oğuzcan'ın,  Elazığ'da görevliyken 1 ay önce  Lice'ye geçici görevli gittiği öğrenildi.

"ÇAYI ÇOK SEVERDİ"

Şehidin halasının oğlu Müslüm  Alagöz, kuzeniyle en son 1 ay önce görüştüğünü söyledi. Müslüm  Alagöz, şehit Oğuzcan'ın çay içmeyi çok sevdiğini anlatırken gözyaşı döküp şöyle dedi:

"Yazık günah yani, ne diyeyim. Bir ay önce bendeydi. Ben yeni ev almıştım; geldi, oturduk sohbet ettik. Çay içmeyi çok severdi. En az 10 bardak çay içerdi. Vatan sağ olsun demiyorum. Şehidimizin ruhu şad olsun. Biz şehit olduğuna inanıyoruz. Allah kendisini en yüksek mertebeye ulaştırsın. Ama yazık günah, bu ülke bu hale geldi. Dalyan gibi bir yüzbaşıydı. Kapıdan sığmazdı, babayiğit bir adamdı. Sporla ilgilenirdi. Yazık günah bu askerlere." Şehit Oğuzcan'ın cenazesi, yarın öğle vakti düzenlenecek törenle toprağa verilecek.

20 Mart 2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz