Şahinbey yeşile büründü

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu göreve geldiği günden bu yana Şahinbey İlçesi’nde yaptığı park ve ağaç dikimi çalışmalarıyla ilçenin çehresini değiştirdi.

Şahinbey yeşile büründü

2009 yılında göreve geldiğinde her mahalleye park ve sosyal tesisi yapma hedefiyle yola çıkan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey İlçesine 559 parkın yanı sıra milyonlarca ağacın dikimini ve dağıtımını sağlayarak doğaya verdiği önemi ortaya koydu.

2 MİLYONA YAKIN AĞAÇ DİKİLDİ

Başkan Mehmet Tahmazoğlu, 2009 yılından bu yana 1.294.021 ağaç dikimini sağlarken, 457.190 ağacı da dikilmek üzere vatandaşlara dağıtımını sağladı. Başkan Tahmazoğlu aynı zamanda Şahinbey İlçesi’nde bulunan okullara da 19.645 adet ağaç dikimini ve dağıtımını gerçekleştirdi.

YEŞİL ALANI 12 MİLYON METREKAREYE YAKLAŞTI

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu göreve geldiği günden bu yana daha yeşil bir Şahinbey için toplamda 559 adet park yapımı, 1.770.856 adet Ağaç dikimi ve dağıtımı gerçekleştirdi. Başkan Mehmet Tahmazoğlu Şahinbey’de yeşil alanı 11.768.982 m2 ye çıkartarak kişi başına düşen yeşil alan miktarını 2009 yılından bu yana 4.92 m2 den 13.27 m2’ye yükseltmiş oldu.

DAHA YEŞİL BİR GAZİANTEP İÇİN

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, yeşili ve doğayı önemsediklerini belirterek, “Göreve geldiğimiz günden bu yana, Şahinbey’imizi ve Gaziantep’imizi çok daha yeşil bir alan yapmak için ciddi bir mücadele verdik ve mücadelemiz devam ediyor. Göreve ilk geldiğimizde yaptığımız işlerden önemli bir tanesi de Hasan Kalyoncu Üniversitesinin karşısında bulunan 575 dönümlük alanı ormana dönüştürmek oldu. Daha sonra Mavikent’te 650 bin metrekare alanı orman alanı yaparak ve orayı da ağaçlandırdık. Bunun dışında 1 milyon 700 bin metrekare alanla Türkiye’nin en büyük parkı olan YeşilVadi parkımız başta olmak üzere, Şahinbey Parkı, Şelale Park, Akkent Parkımız gibi yaptığımız 559 parkla Şahinbey’imizi yeşillendirmeye devam ettik. Şahinbey’i yeşillendirmek için çalışmalarımıza vatandaşlarımızı da dahil etmek için her yıl ağaç dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Bu güne kadar 1.770.856 tane ağacın dağıtımını ve dikimini gerçekleştirdik. Buradaki amacımız; daha yeşil bir Şahinbey ile Gaziantep’imizi yeşillendirmek ve gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakmaktır. Çünkü ağaç olan yerde bereket, güzellik, yeşillik ve rahmet vardır” diye konuştu.

13 Ağustos 2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz