Obezite ile mücadeleye Anka’dan destek

Özel Gaziantep Anka Hastanesi Diyetisyeni Merve Boztoprak, obezite konusunda vatandaşları bilgilendirdi.

Obezite ile mücadeleye Anka’dan destek

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından "Obezite ile Mücadele" kapsamında Masal Park’ta düzenlenen etkinliğe, Özel Gaziantep Anka Hastanesi de stant açarak destek verdi. Özel Gaziantep Anka Hastanesi’nin standına yoğun ilgi vardı. Standı ziyaret eden vatandaşlarla Özel Gaziantep Anka Hastanesi Diyetisyeni Merve Boztoprak tek tek ilgilendi. Standı ziyaret edenlerin beden kitle indeksi, vücut kas, yağ ve su oranı, vücuttaki ödem, bazal metabolizma hızı ölçüldü. Vücudunda ödem olan bireylerle görüşen ve ödem nedenini tespit eden Diyetisyen Boztoprak, onlara önerilerde bulundu.

GEÇ OLMADAN ÖNLEM ALINMALI

Obezitenin sadece kilo fazlalığı olarak düşünülmemesi gerektiğini dile getiren Özel Gaziantep Anka Hastanesi Diyetisyeni Merve Boztoprak, vücuttaki fazla yağın ileriki dönemlerde birçok kronik hastalığa zemin oluşturarak, yaşam kalitesini düşürebileceğini belirtti. Obezite konusunda geç olmadan önlem alınması gerektiğini vurgulayan Diyetisyen Boztoprak, sağlıklı beslenmenin hayatımızda alışkanlık haline getirilmesi gerektiğini söyledi.

KİLO PROBLEMİ SADECE BESLENMEDEN KAYNAKLANMIYOR

Kilo probleminin yalnızca yanlış beslenme davranışlarına bağlı olmadığını, beynimizde oluşturduğumuz bazı düşünce kalıplarının da vücut yağının artmasına neden olabileceğine dikkat çeken Diyetisyen Boztoprak, toplumda obeziteye dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen bu etkinliğin, halkı bilinçlendirmek için son derece önemli olduğunu belirtti. Özel Gaziantep Anka Hastanesi’nin standını ziyaret edenlere obeziteye karşı bilgilendirici broşürler ve çeşitli hediyeler verildi.

17 Mayıs 2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz