NİFAK TOHUMU EKİYORLAR

Spor Toto 1. Lig’de bu hafta deplasmanda Adanaspor’a konuk olacak olan Gazişehir GFK’da moraller yerinde.

NİFAK TOHUMU EKİYORLAR

Adanaspor maçı öncesi önemli açıklamalara imza atan Teknik Direktör Erkan Sözeri, şehirde Gaziantepspor ve Gazişehir GFK arasına nifak tohumu sokmak isteyen ‘Klavye Delikanlıları’ olduğunu söyledi. 

Ligde Gaziantepspor’un zor bir durumda olduğuna dikkat çeken Gazişehir GFK’nın Teknik Direktörü Erkan Sözeri, “Gaziantepspor ile Gazişehir GFK arasına nifak tohumu sokan ‘Klavye Delikanlıları’ var. Bu takım paralıymış da Gaziantepspor parasızmış da böyle nifak tohumu sokmaya çalışanlar var.  Gaziantepspor bu durumdaysa bunun nedeni ne biziz, ne de bizim yönetimimiz. Gaziantepspor yönetiliş biçimiyle şu an kötü durumda” diye konuştu.

GAZİANTEPSPOR’UN YERİ AYRI

Gaziantepspor’un kendisinde ayrı bir yeri olduğunu ve bu kulüpte şampiyonluk yaşadığını söyleyen Erkan Sözeri, “Gaziantepspor ile Gazişehir GFK arasına nifak tohumu sokan ‘Klavye Delikanlıları’ var. Bu takım paralıymış da Gaziantepspor parasızmış da böyle nifak tohumu sokmaya çalışanlar var.  Gaziantepspor bu durumdaysa bunun nedeni ne biziz, ne de bizim yönetimimiz. Gaziantep’in iki tane güzide takımı var. Ben Gaziantepspor’da 4 yıl futbol oynadım. Orada şampiyon oldum. Gaziantepspor’un ayrı bir yeri var. Ama yönetiliş biçimiyle şu an Gaziantepspor kötü durumda.  Gazişehir GFK’da hedefe gitmek için yoğun bir uğraş içerisinde. Ama bazı nifak tohumu sokmak isteyenler araya bir sürü düşmanlıklar sokmaya çalışıyor. Bunlar yanlış şeyler. Eğer Gaziantep’in Süper Lig’de bir takımı olursa, bu durumdan sadece biz nemalanmayacağız. Bu durumdan Gaziantep şehri de nemalanacak. Buraya gelen büyük takımlar, taraftarları Gaziantep’e ekonomik, katkı yapacak. Gaziantep’in hakiki halkı bu klavye delikanlılarına kanmasın. Gelsinler hem Gaziantepspor’u desteklesinlen hem de Gazişehir GFK’yı desteklesinler. İnşallah onların da desteği ile iki takımda hak ettiği yerlere gelecektir. Yeter ki Gaziantep halkı iki takımınında yanında olsun. Eğer o itici güç bizlerin ve Gaziantepspor’un yanında olursa hedeflerimize daha çabuk yoldan ulaşırız. Tabi ben ken adımıza konuşuyorum. Ligin ikinci yarısında aldığımız sonuçlar böyle devam ederse, taraftar sayımızın da her geçen gün artacağını düşünüyorum”dedi. 

REKABET ORTAMI OLUŞTURDUK

Ligin ikinci yarısına iyi bir giriş yaptıklarının altını çizen tecrübeli çalıştırıcı Erkan Sözeri, “Ligin ikinci yarısında kadro derinliğimizi arttırtık. Ligin ilk yarısı rekabet ortamı yoktu. Yaptığımız transferlerle rekabet ortamını tekrar yakaladık. Kaliteli isimleri kadromuza katarak kadro derinliğimizi arttırdık. Dolayısıyla o tatlı rekabet başarıyı da getirecektir. Ama en önemlisi oyuncularımızın çok istekli ve arzulu olmaları. Gelen oyuncuların kaliteleriye,  karekterleriyle  ve futbol bilgileri ile takımımıza hemen uyum sağlamaları yakalanan başarının ana sebeplerinden. Kadroya katılan oyuncular oynamadıkları halde takıma çok büyük bir hava ve enerji getirdi. Herşeyi bir kenara bırakalım bana göre en önemli etken takım olabilmek. O yolda da epey bir mesafe katettik. O yüzden daha iyi olacağımızı düşünüyorum”diye konuştu.

HATA YAPMA ŞANSIMIZ YOK

İkinci yarıda yakaladıkları galibiyet serisini devam ettirmek istediklerini söyleyen Teknik Dİrektör Erkan Sözeri, “Ligin sonunda hedefimiz ilk ikide yer almak. Ligin üst sıralarında bulanan Rizespor, Ümraniyespor, Ankaragücü gibi takımların kredileri var. Ama bizim öyle bir şansımız ve kredimiz yok.  O yüzden yakaladığımız seriyi devam ettirebilmek en büyük amacımız.  Takımımızı lig sonunda en iyi yerde görebilmek en büyük hedefimiz.  Gaziantep’in şu anda Süper Lig’de takımı yok. Bizde bu takımı Süper Lig’e çıkartarak tekrar Gaziantep’in Süper Lig’de temsil edilmesini sağlamak istiyoruz. İlk 2 olur, Play-Off olur en büyük amacımız bu takımı Süper Lig’e çıkarmak” dedi. 

9 Şubat 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz