Nereden nereye

Nereden nereye

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, resmi twitter hesabından ABD Başkanı Trump'ın, 2 ay önce resmi ziyaret gerçekleştiren Almanya Şansölyesi Merkel arasındaki tokalaşma krizine gönderme yaparak, Türk ve Amerikan liderlerinin görüşmede çekilmiş fotoğraflarını paylaştı.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Merkel-Trump görüşmesindeki tokalaşma krizine gönderme yaparak, "Beyaz Saray'daki görüşmeyi izleyen herkes Erdoğan gibi bir lidere sahip olduğu için gurur duymalıdır" ifadelerini kullandı.

İKİ LİDER BİRBİRİNİ TARTMIŞ

Şamil Tayyar,  Beyaz Saray'da gerçekleşen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Donald John Trump görüşmesine değerlendirdi.  Tayyar, "Erdoğan-Trump görüşmesi ile iki lider birbirini tartmış oldu. Beyaz Saray'daki görüşmeyi izleyen herkes Erdoğan gibi bir lidere sahip olduğu için gurur duymalıdır" dedi.

GÖRÜŞMEDE GÖGSÜMÜZ KABARDI

Almanya Başbakanı Angela Merkel ile tokalaşma krizi ile gündeme gelen Trump'ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a misafirperverliğini gösterdiğini belirten Milletvekili Tayyar, "Erdoğan-Trump görüşmesini göğsümüz kabararak, gururla izledik. Erdoğan, Türkiye'nin Cumhurbaşkanı olmaktan öte bir anlam taşımaktadır" ifadelerini kullandı.

NERDEN NEREYE?

Tayyar, resmi twitter hesabından ABD Başkanı Trump'ın, 2 ay önce resmi ziyaret gerçekleştiren Almanya Şansölyesi Merkel arasındaki tokalaşma krizine gönderme yaparak, Türk ve Amerikan liderlerinin görüşmede çekilmiş fotoğrafları paylaştı. Tayyar, Erdoğan ve Trump'ın tokalaşma fotoğraflarının yer aldığı paylaşımda, "Söze gerek var mı, nerden nereye" ifadelerini kullandı.

GURURLA İZLEDİK

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Trump görüşmesinin FETÖ soruşturmalarında bir balans ayarı olacağını düşündüğünü dile getiren Tayyar, şöyle dedi: “Erdoğan - Trump görüşmesi ile Türkiye'nin FETÖ konusundaki kararlılığı bir kez daha ortaya konmuş oldu. Beyaz Saray'daki görüntülere baktıkça Türkiye'nin nereden nereye geldiğini görmekteyiz. Bu görüşmeyi sabote etmek için neler yazıldığını hepimiz gördük. Erdoğan, Türkiye'nin Cumhurbaşkanı olmaktan öte bir anlam taşımaktadır. Erdoğan - Trump görüşmesini göğsümüz kabararak, gururla izledik. Beyaz Saray'daki görüşmeyi izleyen herkes Erdoğan gibi bir lidere sahip olduğu için gurur duymalıdır.”

17 Mayıs 2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz