Medical Park Meryem’e şifa oldu

Yaklaşık 4 ay önce bilinç kaybı, yürüyememe, konuşamama ve hiç hareket edememe şikâyetleri ile Gaziantep Medical Park Hastanesi’ne yatırılan 2 yaşındaki minik Meryem, Medical Park’ın güçlü ekibinin fedakâr çalışması ile sağlığına kavuşarak taburcu edildi.

Medical Park Meryem’e şifa oldu

Gaziantep Medical Park Hastanesine 4 ay önce bilinç kaybı, yürüyememe, konuşamama ve hiç hareket edememe şikâyetleri ile yatırılan küçük Meryem Kilis Devlet Hastanesi tarafından sevk edilmişti. Suriye mültecisi 2 yaşındaki Meryem Kadur beyin kanaması, akut flaks paralizi (ağır felç durumu) ve ağır koma teşhisleri ile Medicalpark Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesine yatırıldı. Yattığı ilk ay komada bitkisel hayatta olan hastanın yapılan incelemelerinde Guillain Barre Sendromu teşhisi kesin olarak konuldu. Bu hastalığın nadir bir komplikasyonu olan beyin kanaması hastada gelişmişti. Beyin kanaması bir yerde değil en az beyinin 20 farklı yerinde olmuştu. Hastaya Prof. Dr. Akif Şirikçi tarafından anjiyografi yapıldı.

TIP LİTERATÜRÜNE GEÇTİ

Guillain Barre Sendromuna bağlı gelişmiş vaskülopati yani damar hastalığı geliştiği ortaya çıktı. Hastaya yüksek doz kortizon tedavileri uygulandı. Küçük Meryem’in yatışı süresince Gaziantep Medicalpark Hastanesi doktorlarından Doç. Dr. Sedat Işıkay, Prof. Dr. Akif Şirikçi, Uzm. Dr. Fatih Yendi, Uzm. Dr. Hüsnü Akdemir ve hemşirelerden oluşan güçlü ekibin fedakâr çalışması ile hasta giderek iyileşti ve sağlıklı bir şekilde taburcu edildi. Bu hasta tıp literatüründe Guillain Barre Sendromu nedeniyle vaskülopati gelişen beşinci hasta olarak da yerini aldı.

18 Mayıs 2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz