Flaş...Flaş...Flaş...Kızıl’dan Şenol Can’a tehdit!

Son günlerde adı sıkça skandallarla anılmaya başlanan Gaziantepspor’da yeni bir skandal daha patlak verdi. Eski As Başkan Mustafa Kızıl’ın Gaziantepsporlu futbolcu Şenol Can’ı tehdit ettiği ortaya çıktı.

Flaş...Flaş...Flaş...Kızıl’dan Şenol Can’a tehdit!

Şenol Can, 2017 yılının Ocak ayında Mustafa Kızıl’a 3 gün içerisinde ödenmek şartıyla 800 bin TL borç para verdi. 9 aydır parasının alamayan Şenol Can, bu süre zarfında Kızıl’dan defalarca tehdit ve hakaret aldı. “Başıma ne olay gelirse Mustafa Kızıl sorumludur” diyen Şenol Kızıl hakkında suç duyurusunda bulundu.

27 yıl aradan sonra küme düşen ve son günlerde kötü günler geçiren Gaziantepspor’da her geçen gün yeni bir gelişme yaşanıyor. Gaziantepspor’la 31 Mayıs 2018 tarihine kadar sözleşmesi bulunan Şenol Can kulübün eski yöneticilerinden ve eski başkan İbrahim Kızıl’ın kardeşi Mustafa Kızıl hakkında suç duyurusunda bulundu.

800 BİN TL BORÇ ALDI

Edinilen bilgiye göre, 2017 yılının Ocak ayında Gaziantepspor As Başkanlığı görevini yürüten Mustafa Kızıl, transfer yasağına takılmamak için futbolcu Şenol Can’dan 800 bin TL borç para aldı. Şenol Can’a parayı 3 gün içerisinde vereceğine dair söz veren Kızıl bu sözünde durmadı. Aradan 9 ay geçmesine rağmen Kızıl’dan parasını isteyen Şenol Can’ın bu isteği Kızıl tarafından defalarca reddedildi.

HAKARET VE TEHDİT ETTİ

En son Adana Demirspor deplasmanından sonra Mustafa Kızıl’ı bir daha arayarak parasını isteyen Şenol Can, bu defa Kızıl’ın hakaret ve korkunç tehditlerine maruz kaldı. Kızıl’ın tehditlerinden ciddi bir şekilde etkilenen Şenol Can soluğu polis merkezinde aldı. Kızıl tehditlerinden sonra ifade veren deneyimli futbolcu Can, can güvenliğinden endişe ettiğini söyledi.

İŞTE O TUTANAK

İŞTE ŞENOL CAN’IN İFADESİ

İfadesinde Gaziantepspor’da 7 yıldan bu yana top koşturan deneyimli futbolcu Şenol Can polis merkezine verdiği ifadesinde şu ifadelere yer verdi: “Ben Gaziantep Spor Kulübünde 7 yıldır Futbol oynarım. Geçen yıl Gaziantep Spor kulübü AS başkanı Mustafa Kızıl’a Celal Doğan tesislerinde 2017 yılı Ocak ayında elden 800.000 (sekizyüz bin) TL borç para verdim. Bana üç gün içerisinde paramı vereceğini söylemiş idi. 9 ay geçti halen vermedi paramı istediğimde sürekli bana küfür edip paramı vermeyeceğini söylemektedir. En son 08.09.2017 günü saat 23. 30 sıralarında telefonum ile Mustafa Kızıl’ın kullandığı telefonunu aradım paramı istedim bana "Senin ananı avradını sinkaf ederim paranı vermiyorum git kime şikayet edersen et seninle hesaplaşacağız, sana göstereceğim" diye hakarette ve tehditte bulundu. Bende o tarihten sonra il dışına maça gittim bu nedenle müracaata gelemedim. Bugün geldim benim can güvenliğim yoktur. Başıma ne olay gelirse Mustafa Kızıl sorumludur. Çağrı üzerine koruma istiyorum beni tehdit eden Mustafa Kızıl hakkından davacı ve şikayetçiyim.”

13 Eylül 2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz