NEFİSSO Kuruyemiş ve Harputlu Tekstil'e FETÖ operasyonu

Gaziantep'te, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Nefisso Kuruyemiş, Harputlu Tekstil ve Uğur Plaza’ya FETÖ operasyonu düzenlendi.

NEFİSSO Kuruyemiş ve Harputlu Tekstil'e FETÖ operasyonu

Gaziantep'te, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Nefisso Kuruyemiş, Harputlu Tekstil ve Uğur Plaza’ya FETÖ operasyonu düzenlendi. Düzenlenen operasyonda Nefis (NEFİSSO) Kuruyemiş'in sahibi Halil Bakışkan ve kızkardeşi Olcay Bakışkan ile Kemal Harputlu mahkemece tutuklandılar.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, FETÖ/PDY'ye finans sağlayan kişi ve bunlara ait 5 şirkete eş zamanlı operasyon düzenlendi. Zanlılara ait adreslerdeki aramada, FETÖ/PDY içerisinde önemli konumdaki üst düzey örgüt mensuplarına verilen, tablo şeklinde Kıtmir duası, lale figürü ile birer dolarlık 11 banknot, doküman ve dijital materyal ele geçirildi.

3’Ü TUTUKLANDI

Gözaltına alınan 4 kişi, emniyetteki işlemlerin ardından sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi.  Düzenlenen operasyonda Nefis (NEFİSSO) Kuruyemiş'in sahibi Halil Bakışkan ve eşi Olcay Bakışkan ile Kemal Harputlu mahkemece tutuklandılar. 1 kişi de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

18 Temmuz 2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz