En iyi kahveci Tahmis

Araştırmanın sonucuna göre, hangi lezzet için hangi mekana uğranması gerektiğinin cevapları verildi.

En iyi kahveci Tahmis

En sevilen tatları en iyi şekilde sunan restoranlar için yapılan araştırmada, ilginç sonuçlar ortaya çıktı. Yapılan araştırmada, bin 639 kez oylanan "En iyi kahveci kimdir?" sorusunda, yüzde 20.6 ile Gaziantep Tahmis Kahve ilk sıraya yerleşti.

Araştırmanın sonuçlarına göre kahve ve kahvaltıda gelenekselden vazgeçemiyoruz. Üçüncü dalga kahve ve kahvaltıcıların ilgi gördüğü dönemde, araştırma katılımcılarının favorisi geleneksel tatlar üreten ve sunumlarını da buna göre yapan kahveci ve kahvaltıcılar öne çıktı.

TAHMİS İLK SIRADA

Yapılan araştırmada, 1639 kez oylanan "En iyi kahveci kimdir?" sorusunda, yüzde 20.6 ile Gaziantep Tahmis Kahve ilk sıraya yerleşti. Yeni nesil kahvecilere örnek olabilecek mekanlar ise onu izledi. yüzde 14.2 ile İzmir Awake Coffee ikinci sırada, yüzde 9.6 ile Karaköy Coffee Sapiens ve Nişantaşı MOC aynı yüzde ile üçüncü sıraya yerleşti. Kahvaltıda da durum benzer bir grafik çizdi.  İstanbul'da en iyi kahvaltı mekanı 3 bin 211 kez oylanarak yüzde 15 oranında Cihangir'de bulunan Van Kahvaltı Evi seçildi. Onu takip eden lezzet durağı ise yüzde 15.8 oranıyla Emirgan Sütiş oldu.  İstanbul dışından en sevilen kahvaltı salonu ise yüzde 13.1 oranıyla Rize'de bulunan Sini Yöresel Kahvaltı ve Yemek oldu.

KEBAP'TA GAZİANTEP LİDER

Yapılan araştırmada "Türkiye'deki en iyi kebapçı kimdir?" sorusunda kullanılan 2229 adet oyda, Gaziantep kebapçıları liderliği ele aldı.  Gaziantep'te bulunan İmam Çağdaş Kebap ve Baklava Salonu %24'lük yüzde ile birinci sıraya yerleşti. Yine Gaziantep'te bulunan Kebapçı Halil Usta, yüzde 10.4'lük oy oranıyla 3. sırada yer aldı. Kebap lezzetinde ilk 3'e giren şehirler arasında Adana da bulunuyor.  Adana'nın ünlü kebapçısı Hasan Kolcuoğlu, yüzde 13.1 oy oranıyla Türkiye'nin 2. en sevilen kebapçısı oldu.  İstanbul'un en sevilen kebapçısı ise yüzde 6.6 oy oranıyla Adana Yüzevler Kebapçısı olarak belirlendi.

12 Ekim 2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz