Dünya Şampiyonu, Sevincini Adalet Bakanı Gül ile Paylaştı

Paletli Yüzme Gençler Dünya Şampiyonası’nda 6 bin metre açık su yarışında Dünya Şampiyonu olan Şehitkamilli Yüzücü Muhammet Emin Bay, madalya sevincini bir dizi ziyaret için Gaziantep’te bulunan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ile paylaştı.

Dünya Şampiyonu, Sevincini Adalet Bakanı Gül ile Paylaştı

Paletli Yüzme Gençler Dünya Şampiyonası'nda 6 bin metre açık su yarışında Dünya Şampiyonu olan Şehitkamilli Yüzücü  Muhammet Emin Bay, madalya sevincini bir dizi ziyaret için  Gaziantep'te bulunan Adalet Bakanı  Abdülhamit Gülile paylaştı.

Dünya Sualtı Aktiviteleri Konfederasyonu'nun (CMAS)  Rusya'nın Tomsk kentinde düzenlediği Paletli Yüzme Gençler Dünya Şampiyonası'nda 6 bin metre açık su yarışında dünya 1.'si olan ve şampiyonanın 1500 ve 800 metre su üstü yarışlarında dünya 2.'liği elde ederek yurda 3 madalya ile dönen Milli sporcu  Muhammet Emin Bay ile aynı şampiyonada Milli Takım kadrosunda  Gaziantep'i temsil eden İpek Naz Sipahi, düzenlenen kahvaltı organizasyonunda Adalet Bakanı ve  Gaziantep  Milletvekili  Abdülhamit Gül ile bir araya geldi. Organizasyon esnasında  Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya ve  Şehitkamil Belediye Başkanı  Rıdvan Fadıloğlu, genç şampiyonların heyecanını paylaşan diğer isimler oldu.

"Sporcularımı gönülden kutluyorum"

Gaziantepli sporcular  Muhammet Emin Bay ve İpek Naz Sipahi ile buluşan Adalet Bakanı  Abdülhamit Gül, elde edilen tarihi başarıdan dolayı Ay-yıldızlı sporcuları tebrik etti. Paletli Yüzme Gençler Dünya Şampiyonası'nda elde edilen başarılarla gururlandıklarını ifade eden Bakan Gül, millilerin Dünya Şampiyonası'nda sergiledikleri performansla ilgili, "Paletli Yüzme Gençler Dünya Şampiyonası'ndan büyük başarılarla ayrılan sporcularımızla gurur duyuyoruz. Dünya Şampiyonası'nda, Gazi şehrimizi,  Şehitkamil Belediyesi Alleben Yüzme Havuzları'nda yetişen 4 sporcumuzun ve 1 antrenörümüzün temsil etmesi farklı bir mutluluk. Başarıların elde edilmesinde emeği geçen herkesi gönülden kutluyorum. Milli gururlarımıza bundan sonraki spor hayatlarında başarılar diliyorum" diye konuştu

11 Ağustos 2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz