Anadoluzafer halkın okulu

Gaziantep’te kısa süre içerisinde yakaladığı başarıyla adından sıkça söz ettiren Karataş Zafer Dershanesi’nin kurucularından Suat Albayram tarafından kurulan Anadoluzafer Anadolu Lisesi eğitim ve öğretime başlıyor.

Anadoluzafer halkın okulu

Yola çıkış amaçlarının tamamen üniversiteye hazırlık olduğunu belirten Suat Albayram, “Bizim vizyonumuz eğitimimiz. Misyonumuz da halkın okulu olacağız. Her kesime hitap ediyoruz” dedi.

Gaziantep’te eğitimde farklı bir bakış açısı ve başarılarıyla adından sıkça söz ettiren Karataş Zafer Dershanesi’nin kurucularında Suat Albayram tarafından yeni bir projeye imza atıldı. Uzun süredir Gazianteplilere hizmet veren Özel Karataş Zafer Dershanesi 2017-2018 Eğitim- Öğretim yılında bilgi, birikimini dershanenin yanı sıra Anadoluzafer Okulları adı altında öğrencilere aktaracak. 450 öğrenci kapasitesine sahip Anadoluzafer Okulları’nda 30 öğretmen görev alacak. 11 ve 12. sınıflardan oluşacak öğrencilere eğitim verilecek.

HAKSIZ REKABET İÇİN YOLA ÇIKTIK

Yola çıkış hedeflerinin dershanelerin gittikçe daraldığı, önünün kapatılmaya çalışıldığı ve her yıl 2 yıl milyon öğrencinin yarıştığı bir sınav sistemi içerisinde, haksız rekabetin olduğunu söyleyen Albayram, “Dershanelerin gittikçe daraldığı, önünün kapatılmaya çalışıldığı bir sınav sistemi içerisinde dershanelere ihtiyaç var.  2 milyon 250 bin öğrencinin yarıştığı bu sistemde çocuklarımız sadece okullarda hazırlandıkları ile bu yarışın içine giremiyorlar. Parası olan bir şekilde özel derslerle, iyi paralar ödeyerek sınavlara hazırlanıyor. Anadoluzafer Okulları’nın da yola çıkış amacı tamamen üniversiteye hazırlıktır. Ekonomik durumu iyi olmayan öğrencileri de bu yarışın içine sokmak” diye konuştu.

AMACIMIZ ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK

Okulun amacının tamamen üniversiteye hazırlık olduğunu vurgulayan Suat Albayram, “9 ve 10. Sınıfta çok iyi bir temel oluşturacağız. Amacımız 11. Ve 1. sınıfları üniversiteye hazırlamak. 11. Sınıfta öğrencilerimizde sağlam bir altyapı oluşturarak 12. sınıfta da YGS ve LYS kampıyla öğrencilerimizi doğru bir üniversiteye göndermek” ifadelerine yer verdi.

EĞİTİMDE İDDİLAYIZ

Şu anda 100’ün üzerinde öğrencinin kayıt yaptırdığını dile getiren, Albayram, “Kontenjanımız 450 kişi. Eğitimde iddialıyız. Çünkü biz kolej değiliz. Velilere sahte mutluluk veren sahte notlarla güldüren Anadoluzafer okulu ve Zafer Eğitim Kursu’nun Fen Lisesi öğrencilerini yüzde 100 burs imkanı ile 15-20 tıp öğrencisini Tıp Fakülteleri’ne göndererek reklam yapmak isteyen bir kurum değiliz. Kayıt yaptırmak isteyen veliler daha çok tıp fakültesine gönderdiğimiz öğrencileri soruyorlar. Fakat kimse kaç tane meslek lisesi öğrencisini fakültelere gönderdiğimizi sormuyorlar. Biz bunu başarıyoruz” ifadelerini kullandı.

SLOGAN “DOĞRU LİSE, DOĞRU ÜNİVERSİTE”

Anadoluzafer Okulları’nda öğrencileri doğru bir şekilde yönlendireceklerinin altını çizen, Albayram, “Öğrencilerimizi doğru bir şekilde yönlendiriyoruz. Sloganımız da zaten doğru lise, doğru üniversite. Önümüzdeki süreçte bir ortaokul ve Fen Lisesi kurmayı düşünüyoruz. Kendi ortaokulumuzda kendi lisemize oradan da üniversiteye. Gaziantep’te Fen Liseleri ile yarışacak bir Fen Lisesi ortaya çıkarmak istiyoruz. Bu yüzde geçen yıl öğretmen kadromuza 4 öğretmen ekledik. Bu yıl da 8 öğretmen ekledik” diye konuştu.

YÖNERGEYE UYGUN

Anadoluzafer’in özel eğitim kuruları yönergesine uygun bir şekilde dizayn edildiğini dile getiren Albayram, “20 dersliğimiz var. Bir tane büyük kütüphanemiz, okuma salonumuz, kantinimiz, yemek salonumuz, öğretmenler odamız, mescidimiz, laboratuvarımız, görsel sanatlar ve müzik salonu ve kapalı spor salonumuz ile diğer eğitimle ilgili bölümlerimi Özel Öğretim Kurumları Standartlar Yönergesi’ne uygun bir şekilde vardır” diye konuştu.

YEMEK VE YOL MASRAFLARI EĞİTİME DAHİL DEĞİL

Okulda milli eğitim kuralları geçerli olduğundan öğrencilerin dışarı çıkmasının kesinlikle yasak olduğunu vurgulayan Albayram şöyle dedi: “Telefonları girdikleri saatlerden çıktıkları saate kadar toplanır. Çocuklarımız okulumuzda yemedikleri yemeğin parasını ödemezler. Yemek parasını eğitimin içine katmıyoruz. Öğrenci sadece yediğinde para ödüyor. Sonuçta öğrenci çıkan yemeği sevmiyordur. Yemediği yemeğin parasını vermesi de doğru olmaz.”

AİLELERİN EKONOMİK DURUMUNU DA DÜŞÜNÜYORUZ

Bunun dışında servis parasını da eğitim parasına dahil etmediklerinin altını çizen Albayram, . Çünkü bizim belirlediğimi fiyat, çok fazla gelebilir. Veyahut öğrenci kendi imkanlarıyla gelecektir. Bundan dolayı bu iki masrafı eğitime dahil etmedik. Amacımız masraflardan velileri ne kadar koruyup kollayabiliriz. Fiyatları ne kadar daha uygun bir fiyata çekebiliriz gibi hesapları yaparak yola çıktık.

ALANINDA UZMAN 30 ÖĞRETMEN GÖREV YAPACAK

Eğitim ve öğretime bu yıl başlayacak olan Anadoluzafer Okulları’nda 30 alanında uzman 30 öğretmen görev yapacak. Suat Albayram, şöyle konuştu: “Çok iyi bir öğretmen kadrosu olduklarına dikkat çekerek, şöyle konuştu: Çok iyi bir öğretmen kadromuz var. Şu anda 30 öğretmenimiz var. Anadoluzafer Okulu da Karataş Zafer Karataş Zafer’in aynı kuruluşu olduğu için öğretmen kadromuz Anadoluzafer Okulu’nda da görev yapacak.”

KARATAŞ ZAFER BİR BAŞARI KURUMUDUR

“Karataş Zafer kadrosuyla bir başarı kurumudur” diyen Albayram, “Bu yüzden bu kadro Anadoluzafer Okulu’nda da olacak. Fakat Karataş Zafer’in kemik kadrosunu aynı zamanda kuracağımız Fen Lisesi’nde de kullanırsak Karataş Zafer çöker. Çünkü Zafer’i zafer yapan öğretmen kadrosu ve yöneticileri tutumu ve kararlarıdır” şeklinde konuştu.

EKONOMİK DURUMU İYİ OLMAYANLARI ÜNİVERSŞTEYE HAZIRLAYACAĞIZ

Kentte özel eğitim okul sayısının artmasının sebebinin sektörde ciddi paraların dönmesinden kaynaklandığını kaydeden Suat Albayram, amaçlarının tamamen dershaneciliğin önünün kapanacağından dolayı ekonomik gücü yüksek olmayan öğrenci kitlesini de üniversiteye hazırlamak olduğunu söyledi.

HALKIN OKULU OLACAĞIZ

“Bizim vizyonumuz eğitimimiz. Misyonumuz da halkın okulu olacağız. Her kesime hitap ediyoruz.” diyen Suat Albayram, şöyle konuştu: “Daha aydınlık bir gelecek. Daha Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, vatanını, milletini seven, ülkesine gelecekte faydalı hizmetlerde bulunacak gençler yetiştirmek istiyoruz.”

EĞİTİMDE SES GETİRECEĞİZ

Öte yandan geçtiğimiz yılda Karataş Zafer Özel Eğitim Kursu’nda öğrencilerinin yüzde 80’inin fakültelere yerleştiği dile getiren Albayram, yüzde 5 civarında öğrencilerinin de hedeflerini büyüttüğünden tercih yapmadığını kaydetti. Albayram, “Bu yılki hedefimiz de hem okulumuzda hem de eğitim kursumuz da Gaziantep’te ses getirecek bir eğitim” diyerek iddialı olduklarını vurguladı.

REKLAMA ÇOK İHTİYAÇ DUYMUYORUZ

Yeni kurulan Anadoluzafer Okulları’nda reklama fazla gerek duymadıklarını ifade eden Albayram, bunu nedeni şu sözlere anlattı: “Tamamen kamp programlarıyla, iyi bir öğretmen kadrosuyla ses getirme hedefindeyiz. Bizim zaten reklama fazla gerek duymamamızın nedeni bizim Karataş Zafer Özel Eğitim Kursu’nda yakaladığımız başarıdır.  Şu an kayıtlarımız 100’ün üzerinde olması bundan kaynaklıdır. Burada yakaladığımız başarıyı orada yakalayacağımız için aileler gönül rahatlığıyla kayıtlarını yaptırdı.”

ÖĞRETMELERİMİZ HEM ARKADAŞ HEM ANNE BABA

Abayram, Karataş Zafer’in öğretmen yapısı ile öğrenciyle anne baba kardeş arkadaş olduğunu ve öğrencinin başarısıyla müthiş derecede göğüsleri kabardığına belirtirken, kemik öğretmen kadrosunu ise şu sözlerle anlattı: Mesela şu an rehber öğretmenimiz bizim dershanemizde eğitim görerek üniversiteye gitti. Üniversiteyi bitirdikten sonra yine bize geldi. Öğrencimiz zafer ruhuyla kurumuna sahiplendi ve çok iyi başarılı bir öğretmen olmuş. Bunun gibi matematik, coğrafya, edebiyat öğretmenimiz hemen hemen hepsi zafer döngüsünden, ahlakından, yapısından geliyor.”

BAŞARININ SIRRI “VİCDAN”

Albayram, Zafer’in asıl başarısının sırrını ise “Bizim buradaki asıl başarımız da öğretmenlerimizin vicdanı ile çalışması, yani öğrencimize “Bir daha şansın yok. Bu çocuklara doğru dokunmalıyım. Bu çocukları doğru yerleri kazandırmalıyız “anlayışıyla hareket etmeleri” sözleriyle ifade etti.

ATATÜRK’ÜN DEDİĞİ ÖĞRETMEN

“Öğretmen belirlemedeki kriterlerimiz kesinlikle üniversiteyi kaç puanla bitirdiği değildir” diyen Albayram, şöyle konuştu: “Bizim kriterimiz, öğretmenlik ahlakını, vicdanını taşıyan Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği öğretmen. Yani yeni nesil oluşturacak öğretmen kadrosudur.  Bizim her toplantıda dile getirdiğimiz konu vicdandır.”

15 DAKİKA KURALI UYGULUYORUZ

ÖSYM’nin 15 dakika sınav kuralına eleştirilerde de bulunan Albayram şunları söyledi: “Bu kural çıkarılıyorsa önce bunun vurgulamalarını yapmaları lazım. Önce bunun hazırlığının geliştirilmesi gerekir. İnsanlar bu sınava 4 yıl emek harcıyor. Bu anlamda bu uygulamanın öğrenciler açısından ilk önce alıştırılması gerekirdi. Biz de buna rağmen öğrencilerime 15 dakika kuralını okulumuz ve kursumuzda uygulamaya başladık.

13 Ağustos 2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz