ŞİMDİ NE OLACAK?

Rektör Gür’e FETÖ soruşturması

ŞİMDİ NE OLACAK?

YÖK, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür hakkında FETÖ Terör Örgütü soruştarması başladı. Rektör Gür dışında, üniversite yönetiminden 3 kişinin daha FETÖ soruşturması kapsamında soruşturulduğu öğrenildi.

YÖK, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof.Dr Ali Gür ve 3 yönetici hakkında FETÖ soruşturması açtı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ve YÖK Başkanı Prof.Dr Yekta Saraç'ın onayıyla harekete geçen YÖK Denetleme Kurulu uzmanları Gaziantep Üniversitesinde soruşturmaya başladı. YÖK denetim uzmanları, rektör dahil 4 yöneticinin FETÖ terör örgütüyle irtibatını araştırıyor.

BANK ASYA HESAPLARI TESPİT EDİLDİ

Rektör Ali Gür hakkında Gaziantep Üniversitesi’nde görevli bazı öğretim görevlileri ve daha önce görev yaptığı Dicle Üniversitesi’nde FETÖ ile bağlantıları olduğu öne sürüldü. Gaziantep Üniversitesi’nde FETÖ’den atılan bazı öğretim görevlileri Ali Gür’ün FETÖ’nün sohbet imamlığı yaptığını iddia etti. Gür ve eşi Mehtap Gür’ün Bank Asya’da hesapları olduğu tespit edildi. Göreve getirdiği Başhekim Murat Taner Gülşen’in aracında FETÖ’nün kitaplarının el geçirildi. Rektör Yardımcısı Hilmi Bayraktar ise katıldığı konferans ve üniversitedeki derslerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında hakaret ve ithamlarda bulunduğu belirtildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TALİMAT VERDİ

Rektör Ali Gür hakkında kuvvetli iddialar ortaya atılması üzerine; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ve YÖK Başkanı Prof.Dr Yekta Saraç'ın onayıyla harekete geçen YÖK Denetleme Kurulu uzmanları Gaziantep Üniversitesinde soruşturmaya başladı. Pazartesi günü Gaziantep’e gelen YÖK Denetleme Kurulu uzmanları Rektör Ali Gür'ün ifadesini aldı ve çok sayıda tanığı dinledi. YÖK denetim uzmanları, Rektör Ali Gür ve 3 yöneticinin FETÖ ile irtibatını tespit ederse bu yöneticilerin KHK ile ihracı, daha sonra yargılanma ihtimali doğacak.

11 Mayıs 2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz