MHP'den "Kerkük Türk'tür Türk Kalacak" yürüyüşü

MHP Fatih İlçe Başkanlığı üyeleri, "Kerkük Türk'tür  Türk Kalacak" yürüyüşüyle, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) yapmayı  planladığı referandum kararına tepki gösterdi.

MHP'den "Kerkük Türk'tür Türk Kalacak" yürüyüşü

Beyazıt Meydanı'nda toplanan MHP üyeleri, "Haydi gidek usul usul,  bizim olsun Kerkük, Musul" yazılı pankart açıp "Kerkük Türk'tür Türk Kalacak"  sloganları attı.
Türk ve Türkmeneli bayraklarıyla yürüyüşe geçen gruptakiler,  tekbirlerle Sultanahmet Meydanı'na kadar yürüdü.
MHP Fatih İlçe Başkanı Sertel Selim, burada gazetecilere yaptığı  açıklamada, yüzyıllarca Türk milletine Vatan olmuş Kerkük'te uzun zamandır süren  zulüm ve katliamların sonucunda bölgesel yönetimin referandum kararı aldığını  belirtti.
Selim, Kerkük'ün bin yıldan fazla zamandır Türkmen şehri olduğunu  aktararak, "Soydaşlarımızın yaşadığı, tarihi bağlarımızın kuvvetli olduğu,  türkülerimizin dillendirildiği, acılarımızın ve sevinçlerimizin ortak olduğu  Türkmen kentimiz, emperyalist güçlerin, konumu ve yeraltı zenginliği dolayısıyla  hedef tahtasına konulmuş, emperyalist güçlerin desteğiyle bir Türkmen şehri  olmaktan çıkarılarak kurulmaya çalışılan sözde 'Kürdistan' devletinin bir parçası  haline getirilmek istenmektedir. Lakin Türk milleti tarih boyunca buna müsaade  etmemiştir, bundan sonra da müsaade etmeyecektir." diye konuştu.
Ülkücüler olarak, Türk milletinin her ferdi için canlarını feda  etmekten çekinmeyeceklerini dile getiren Selim, Kerkük'ün güvenliğinin,  Ankara'nın ve İstanbul'un güvenliği demek olduğunu vurguladı.
"Kerkük Türk'tür Türk kalacak" diyen Selim, "Hamaset yapmıyoruz. Şaka  hiç yapmıyoruz. Bedel ödemekten bahseden Barzani'ye bedeli de ödettirecek  güçteyiz. Gerekirse güneşe ateş taşırız, gerekirse buzdan ateş yakarız, gerekirse  cepheden cepheye kan naklederiz, yine de bekamıza el sürdürmeyiz." dedi.
Selim, ABD ve İsrail'in bölgedeki maşası olan şarlatanların  oyunlarının bozulması gerektiğini ifade etti.


18 Eylül 2017 (Milliyet)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz